16 Ağustos 2022

Çocuk Akademisi öğrencileri ilk kez karne heyecanı yaşadı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Altınova Mahallesi’nde hizmete sokulan ve 3-6 yaş arası çocuklara Montessori (yaparak öğrenme) tekniği ile eğitim veren Çocuk Akademisi’nde karne heyecanı yaşandı. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çocuk Akademisi öğrencisi miniklerin karne heyecanına ortak oldu.

KARNELERİ EŞKİNAT DAĞITTI

Maddi durumu elverişli olmayan ailelerin çocuklarına ücretsiz eğitim veren Çocuk Akademisi’nde eğitim alan 25 çocuk, ilk kez karne coşkusu yaşarken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da miniklerin karne heyecanına ortak oldu. Eşkinat, öğrencilere karnelerini teslim ederek hepsini tebrik etti.

 

EŞKİNAT: “ÇOCUKLARIMIZIN YAŞADIĞI DEĞİŞİM GÖZLE GÖRÜLÜR DERECEDE”

Sona eren yarıyıl nedeniyle çocuklarla birlikte pasta kesen Başkan Eşkinat, karne törenine katılan ailelere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Eşkinat, “İlk karne törenimizi yapıyoruz. Çocuklarımızı yakından takip ediyorum. Birkaç ay içinde yaşadıkları değişim gözle görülür derecede. Çok iyi öğretmenlerle çalışıyoruz. Çocuklarımız birer birey. Bunu lütfen gözden kaçırmayalım. Onları bizim yapamadıklarımızı yapmaya zorlamak yerine kendi ilgi duydukları, mutlu oldukları alanlara yönlendirelim. Bütün çocuklar gitar çalacak, tenis oynayacak değil. Sizlere ve çocuklarımıza güzel bir yarıyıl tatili diliyorum,” diye konuştu.

Başkan Eşkinat’a karne töreninde Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve öğrencilerin aileleri de eşlik ederken, karne töreni sonrası veliler ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdiler.