GÜNAY, “TEKİRDAĞ’IMIZA 4 YENİ OKUL DAHA KAZANDIRMANIN GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü’ne göre, 154 ilçeye 154 yeni okul kazandırılacak. Buna göre TOBB nezdinde Tekirdağ’da; Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu ve Malkara olmak üzere 4 yeni okul daha hayata geçirilerek geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yatırım yapılmış olacak.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay söz konusu sevindirici gelişmeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Günay yaptığı açıklamada;

“Ülkemizin geleceği ve çocuklarımızın eğitimi için TOBB, Oda ve Borsalar olarak elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Türk Özel Sektörünün en güçlü ve en büyük çatı kuruluşu TOBB tarafından Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde 81 ile 81 okul projesi hayata geçirilmişti, bu projenin sonuna gelinmiş durumda. Şimdi de oda ve borsalarımızın bulunduğu 154 ilçeye 154 yeni okul yapılması için Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından imzaların atılmasıyla Türk İş Dünyası ve Tekirdağ İş Dünyası Temsilcileri olarak büyük bir mutluluk ve gurur yaşıyoruz.

İş dünyası temsilcileri olarak, eğitimin ne kadar hayati bir önem taşıdığını ve kuşkusuz yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunu her platformda dile getirdik, getiriyoruz. Bu kapsamda Tekirdağ/Süleymanpaşa’da geçtiğimiz yıllarda öğrenci kabulüne başlayan Tekirdağ TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden sonra il genelinde yapılacak olan 4 yeni okulla Tekirdağ, TOBB nezdinde hak ettiği değeri aldığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Tekirdağ’ımız; bir çok alanda ülkemizin ilk 10 kenti arasında yer alırken, eğitim-öğretim hayatına kazandıracağımız okullarımızla birlikte gelecek yıllarda daha da üst seviyelere çıkacaktır.

Bizler biliyoruz ki, eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmez. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin önünü açarak, ülkemizin girişimci gücü olan evlatlarımızın her zaman yanında olacağız. Tekirdağ İş Dünyası Temsilcileri olarak başta Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e, gecesini gündüzüne katarak ülkemiz ve camiamız için emek harcayan, durmaksızın çalışan, Tekirdağ’a verdiği değer ve önemden dolayı kıymetli Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, TOBB Yönetim Kurulu’na ve emeğine geçen herkese teşekkür ediyorum.”