16 Ağustos 2022

Hobi Bahçeleri yeni sahiplerini buldu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından üç yıl önce Bıyıkali Mahallesi’nde faaliyete geçirilen Hobi Bahçeleri’nde eski hak sahiplerinden boşalan 13 bahçe için kura çekimi yapıldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin hayata geçirdiği ve şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyen vatandaşlara toprakla ilgilenme olanağı sağlayan Bıyıkali Mahallesi Hobi Bahçeleri’nin yeni sahipleri 26 Şubat 2019 Salı günü yapılan olan kura çekimi ile belli oldu.

13 BAHÇE İÇİN 100’ÜN ÜZERİNDE BAŞVURU GELDİ

Kura çekimi, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır’ın yönetiminde, Süleymanpaşa Belediye Encümeni tarafından gerçekleştirilirken, çekilişe çok sayıda hobi bahçesi talibi de ilgi gösterdi.

Kura çekimine vatandaşların yoğun ilgisinin olduğu ve kuraya çıkan 13 bahçe için 100’den fazla başvurunun yapıldığı ifade edildi.

EŞKİNAT: “HOBİ BAHÇELERİNİN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ”

Hobi Bahçeleri projesini çok önemsediklerini ifade eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Hobi Bahçeleri, vatandaşlarımız tarafından üç yıldır büyük ilgi görüyor. 42 bahçemiz talebi karşılamaya yetişemiyor. Bu talebi karşılayabilmek için yeni dönemde hobi bahçelerinin sayısını arttırarak yenilerini hizmete geçireceğiz. Vatandaşlarımızın toprağa dokunmasını, üretmesini, kendi ürettiği doğal ürünleri tüketerek daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini amaçladığımız Hobi Bahçeleri projemize vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi için teşekkür ediyoruz,” diye konuştu.

13 BAHÇENİN YENİ SAHİPLERİ KİMLER OLDU?

Yapılan kura çekimine göre boşalan hobi bahçelerinin yeni sahipleri sırasıyla şöyle belirlendi:

 1. Kulübe – Fatih AYDIN
 2. Kulübe – Akgün CENGİZ
 3. Kulübe – Kadir YENİPAZARLI
 4. Kulübe – Emine YAZICIOĞLU
 5. Kulübe – Elif EREN ÇITAK
 6. Kulübe – Cevahir ÖZTÜRK
 7. Kulübe – Ali COŞKUN
 8. Kulübe – Mustafa YILDIZOĞLU
 9. Kulübe – İlker KARAAHMET
 10. Kulübe – Hayriye PEKCAN
 11. Kulübe – Filiz ÖREGEN
 12. Kulübe – Sedat KARAKAYA
 13. Kulübe – Tarık KOTAMAN

Kura çekiminde ayrıca beş yedek isim de belirlendi. Hak sahipleri arasından hakkını kullanmayanlar olması durumunda sırasıyla asil listeye alınacak olan beş isim de şöyle:

 1. Yedek – Cenk TEZEREN
 2. Yedek – Sibel ALBAYRAK
 3. Yedek – Hatice Sevil ARSLAN
 4. Yedek – Ebru CEYHAN
 5. Yedek – Cevriye DURSUN