16 Ağustos 2022

Şamanlardan bize aktarılan kadim bir uygulamadır.
Hasta bir insana kimin “nazar değdiğini” bulmak için kurşun dökülür. Suya dökülen erimiş kurşunun aldığı şekilden, nazar değen insanın suretini çıkarmaya çalışılır, benzetme yoluyla.
Ayrıca manyetik alanımızda birikmiş negatif enerjileri kurşun döktürerek nötralize edebilir,bedensel ,ruhsal ve zihinsel olarak arınabiliriz.. Kurşun döktürmek Hurafe değildir ,dinsel bir ritüel de değildir. Simya iliminde önemli bir çalışmadır. Evrendeki beş elemente ve bizdeki beş elemente yapılan dengeleme ve arındırma çalışmadır. Toprak kaba koyulan su ateşte eritelen kurşun metali havada çarpıştırılarak Aura “manyetik alanımızdaki” beş elementle dengelenerek bir anda auradaki olumsuz negatif blokajları açar.Temizler arındırır.
Saf kullanılmamış kurşun olmalı ve beş alandan “yönden” dökülüp evrendeki beş elementle bizdeki beş elementi maddi beş elementle dengeleme tekniğidir. Bitince her bir elementin yönüne dökülen kurşun dogadaki o alana atılır.Topraga suya ateşe havaya..
Teknik ve başarılı bir çalışmadır.Tabii eriyen kurşuna bakarak tahminlerde bulunmak fal işine girer.Bu çok sakıncalıdır.Ve tehlikelidir.O yorumu yaşama çevirebilir.

KURŞUN NASIL DÖKÜLÜR ?
Kurşun dökmek , nazardan korunma , kötü enerji ve etkileri yok etmek adına insanların uzun zamandan beri kullanmış oldukları bir yöntemdir. Kurşun dökmek kimi topluluklarda eğlence ve fal amaçlı olduğu gibi , kimi toplumlarda ise dini bir rituel olarak uygulanmaktadır. Kurşun dökmek bizim toplumumuzdaki uygulama şekliyle herkes tarafından yapılamaz. Kurşun dökecek olan kişi el verme yöntemi ile daha önceden bu işi yapmış olan bir kişiden yetki almalıdır. El verecek olan kişi de bu yetkiyi daha önce bu işi yapan bir yakınından aynı şekilde almış olmalıdır. Ayrıca kurşun döken kişiye , mutlaka daha önceden belirlenmiş yada kurşun döktüren kişinin gönlünce belirlediği bir ücret ödenmelidir !

Kurşun Dökmek Yararlımıdır ?
Kurşun dökmek , kişinin üzerinde yoğunlaşan olumsuz enerjilerin kırılmasını , bununla ortaya çıkan hastalık ve bitkinlik halinin ortadan kaldırılmasını temel alır. Kimi insanların nazar , kimi insanların negatif enerji , kimilerinin ise kötü ruhların etkisi olarak isimlendirdiği bu olguyu bir örnekle açıklamak gerekirsek ; Sakin bir denizin ortasında küçük bir adacıkta olduğunuzu düşünün , kıyıya atılan bir taşın oluşturduğu dalgalar genişleyerek sizin adacığınıza ulaşacaktır , aynı zamanda yakınınızda bulunan başka bir adacıktan atılan taş ta daha etkili ve hızlı bir şekilde adacığınızın kıyısına vuracaktır , bu şekilde adacığınıza ulaşan dalgalar çoğaldıkça kıyılarınız aşınmaya başlayacak ve kendinizi sıkışmış , hareket edemez halde hissetmeye başlayacak ve enerjiniz günden güne tükenecektir. Burada tek çözüm adacığınızın etrafına küçük dalgakıranlar koyup dışarıdan gelen dalgalanmaları önlemektir. Kurşun dökmek bu noktada bir dalgakıran gibi , üzerinize diğer insanlar tarafından gönderilen , kıskançlık , kötü dilekler ve yıkıcı etkilerle dolu dalgaların yörüngesini bozarak , maruz kaldığınız etkilerden çıkmanıza yardımcı olur.

Kurşun Dökmek için Gerekli Malzemeler Nelerdir ?
Kurşun dökme esansında, maruz kaldığınız negatif enerjilerden kurtulacağınıza inanmak olmazsa olmazınızdır.Kafanızda bu inanca sahip olduktan sonra yapmanız gerekenler ise çok basit ;
*Kurşun dökmek için 30-40 cm genişliğinde metal bir kap
*Bu kabın altına koyacağınız bir tepsi
*Metal bir kepçe yada küçük bir cezve
*200 gr kadar kurşun (balık malzemesi satan dükkanlardan temin edebilirsiniz)
*Bir ocak
*Bir çarşaf

Kurşun Nasıl Dökülür ?
Öncelikle kurşun kepçenin içerisine konularak , ocağın üzerinde eriyinceye kadar bekletilir.Tepsinin üzerinde konulan 30-40cm genişliğindeki kabın yarısına kadar su doldurulur.Bu kap tepsinin üzerine yerleştirilir.Kurşun dökülecek olan kişi yere oturarak , çarşafı başının üzerinde tutar Kurşun dökecek olan kişi tepsiyi , kişinin başının üzerinde tutup , erimiş kurşunu bu esnada kabın içerisindeki suya döker.Bu işlem tüm vücudun arınması için , göbek üzerinde ve ayaklar üzerinde birer kez tekrar edilir. Eviniz için kurşun dökmek isterseniz , kapınızın hemen girişinde bu işlemi tekrar etmeniz yeterlidir.Bu şekilde evinize yönlenmiş olan negatif etkilerden kurtulabilirsiniz.