16 Ağustos 2022

TERÖR PARTİSİNİ KAPATMAK YETMEZ

HDP referandum ile kapatılsın, kimlik bilgileri ile elektronik ortamda anket şeklinde yapılsın.

Kapatılmasın diye oy veren tüm potansiyel teröristler kimlik bilgilerinden tespit edilip süresiz olarak oy kullanma ve memuriyet hakkından mahrum bırakılsın.

Ülkemiz içinde çeşitli olarak birçok terör sempatizanlığına bürünmüş milyonlarca etnik unsur var.

Dışarıdan bakılınca aydın olarak görünen, zararsız bir sivil olarak görülen, kimi zaman ise hakkınızı savunduğunu sandığınız siyasetçi ve gazeteci postu içinde oluyorlarlar.

Bunlar için asla bir çözüm getirilmedi sürekli siyasetin malzemesi olarak kullanıldı, bir taraftan oy kazanmak uğruna bu etnik unsurların kendilerini tanıtmalarını, propaganda yapıp kitlelerini çoğaltmalarına izin verildi.

Bu öyle bir hal aldı ki Gazi meclisine kadar girdi bölücü teröristler !

40 bin şehidin katiline TÜRK MİLLETİNİN gözünün içine bakarak sayın dediler, heykelini dikeceğiz dediler, k*rdistan kuracağız dediler.

Her adımda ve her yıl büyütülüp beslendiler.

Amaç ise kendilerine siyaset uğruna potansiyel bir düşman yaratmaktı, Türk Milletinin geleceğini göz ardı ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasını tehlikeye atarak iktidarlarını kan ve gözyaşı ile sağlama aldılar.

Bazıları sürekli devlet aklı diyerek övünür, vardır bildikleri der.

40 senedir var olan bir terörist grup bitme noktasına gelmişken tekrar ayaklandırıldı, ayaklarına gidildi pazarlıklar yapıldı.

Neden ?

Dönemin şartlarında alınacak radikal kararlar ile bunun önünü kapatmak yerine neden tekrar ayağa kaldırıldı ?

Bir ülkede terörizm olmaz ise orada ekonomi konuşulur, işsizlik konuşulur, refah düzeyi konuşulur ve siyasi kişiler bu sorunlar üzerinde yapacakları icraatlar ile belli bir oy potansiyeline ulaşılır.

Lakin terörizmin olduğu bir ülkede bu sorular duyulmaz, görmezden gelinir.

Zor olan terörizmin ve bu fikirlerin önüne geçmek değil, zor olan potansiyel oy kaynaklarını ortadan kaldırmak.

Senin ya da benim canımın hiçbir önemi yok.

Arkamızdan “VATAN SAĞOLSUN” derler.

Demem o ki bölücü odaklı siyasi partiler, kuruluşlar sadece kapatmakla, askıya almakla önüne geçilmez, bunlar tekrar açılabilir yeniden palazlanabilir.

Yapılması gereken akıl ve teknolojiyi kullanarak gereksiz ve aşırı özgürlüklerini ellerinden almak.

Ülkemizden içerisinde 18 yaş üstü 10 milyondan fazla terör sempatizanı var, bu sayı birçok ülkenin nüfusundan daha fazla ve bunlar büyütülmeye devam ediyor.

ÇARE AKILCI VE KALICI ÇÖZÜM.