16 Ağustos 2022

Tüm Dünyadan Gizlenen TÜRK PİRAMİTLERİ

Çin’de bulunan ve tüm dünyadan saklanan Türk piramitleri aslında birer kurgandır. Kurgan, korunan yer anlamına gelmektedir ve mezar yapıtlarıdır. Çin Halk Cumhuriyeti ise bu kurganların herhangi bir şekilde araştırılmasını kesinlikle yasaklamıştır. Çünkü bu kurganlar Türklere aittir. Günümüzde malesef Çin hakimiyetinde bulunan Doğu Türkistan sınırları içerisinde yer alan Xi’an şehrine yaklaşık 100 km uzaklıkta, dağların çevresinde boyutları irili ufaklı 100 adet piramit ile beraber 300 metre yüksekliğinde Beyaz Piramit olarak isimlendirilen dev bir yapı da bulunmaktadır. Beyaz Piramid ismini taşıyan kurganın Mısır’daki tüm piramidlerden daha fazla yüksek olduğu düşünülmektedir.
Türk piramitleri batı toplumunun ilgisini II. Dünya Savaşı esnasında çekmiştir. Hikayeler genellikle büyük beyaz piramit hakkındadır. ABD Hava kuvvetleri pilotu James Gaussman’ın II. Dünya Savaşı olurken Hindistan’dan Çin’e doğru seyreden uçuşu enasında beyaz bir piramit gördüğüne dair öyküler vardır. Ancak bazı iddialara göre bu piramitlerin varlığı, batılı bilim insanlarınca daha önceden de biliniyordu. Science News gazetesi II. Dünya Savaşı senelerinde piramitler hakkında şu şekilde bir yazı yayınlamıştır: “Bölgede bulunan piramitler çamurdan ve topraktan yapılmıştır. Mısır piramitlerinden çok höyüklere benzerler ve bu bölge henüz keşfedilmemiştir.” Bölgede bulunan ABD’li bilim insanları beyaz piramit adı verilen yapının hemen hemen 300 metre gibi bir yüksekliğe sahip olduğunu söylemektedirler ki, bu Mısır piramitlerinin iki katı kadardır.
Bölgede bulunan Türk piramitleri turistik bir yer değildir. Bunun dışında Çin Halk Cumhuriyeti tarafından üstleri toprakla örtülüp ağaçlandırılmaya başlanmıştır. Bölgeye giriş ise kesinlikle yasaktır. Bir teoriye göre, Mu kıtasının var olduğu zaman, kıtada çok gelişmiş bir medeniyetin hüküm sürdüğü ve kıtanın yok olmasıyla Güney Amerika ve Asya’ya dağılan medeniyetin birbirlerine benzer teknikleri kullanarak yapıtlarını devam ettirmişlerdir. Maya piramitleri, Aztek piramitleri, İnka piramitleri ve Zigguratların da birbirlerine çok fazla benzeyen bir teknik ile inşa edilmesi bu teoriyi oldukça güçlendirmektedir.
Mısır piramitlerinin ise Çinde bulunan Türk piramitlerinden ilham alınarak yapıldığı ve hatta mumyalama işlemlerinin dahi eski Türklere ait olduğu, Türk bilim adamı olan Kazım Mirşan tarafından araştırılmış ve ispatlanmıştır. Çin metinlerine göre Türkler M.Ö. 5bin ile 15 bin yılları arasında Orta Asya’da medeniyetlerinin en parlak dönemindedirler. Türk piramitlerini ise bu yıllar arasında bölgede bulunan Mısır metinlerinde de geçmiş olan Uygurlar yapmıştır.
Türk bilimadamı Kazım Mirşan, bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 tane Mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuştur. Bu metinde mumyalama tekniklerinin M.Ö. 3000’li yıllarda Altaylardan geldiği ortaya koyulmuştur. Çin görevlileri bu uygarlık belgelerini dünyanın gözünden gizleyebilmek adına piramitlerin uçlarını olabildiğine tahrip edip üzerilerini topraklar doldurup sanki bir yükseltiymiş havası vermişlerdir. Üstlerine sürekli yeşil kalacak olan ağaçlardan dikmişlerdir. Böylece seneler sonra bu piramitler üstü ormanla kaplı tepeciklere dönüşecektir. Bunun yanında Çin Halk Cumhuriyeti, piramitlerin çevresini köylüler tarafından ekime serbest bırakıyor. Bu şekilde asırlardır toprak altında yatan tarihimiz tahrip ediliyor.
Eğer bu şekilde olmasaydı, yani bu piramitler Çinlilere ait olmuş olsaydı; Çin Halk Cumhuriyeti turist çekebilmek adına, kendi uygarlığının eskiliğini dünyaya anlatabilmek için, bırakın üzerlerine ağaç ekmeyi, her bir piramidin her taşını tek tek parlatırdı. Yakın zamanda Piramitlerin içine giren ve fotoğraf çekmeyi başarabilen ilk ve tek kişi olan Oktan Keleş’in açıklamaları tarihe yeni bir boyut kazandırabilecek türdendir. Oktan Keleş’in incelemelerinin sonucunda yaklaşık 5000 yıllık geçmişe sahip olan piramitlerde, yapılmış olan inşa ve mumyalama işlemleri Mısır’dakinden çok daha ileri seviyededir. Türk araştırmacı-yazar Oktan Keleş piramitleri ziyaret ettiğinde Türk tarihinin baştan değişebileceğine vurgu yapmıştır. Yaşlı bir Çinli rehber ile piramitlere gizlice giren Oktan Keleş piramitlerin içinde Türklere ait heykel, tabletler ve semboller bulunduğunu da belirtir. Piramitin içinde 2 metreye yakın bir mumya, üzerinde bozkurt başları ve ay yıldız sembolleri bulunmaktadır. İçerde 3 metre yüksekliğinde Oğuz Kağan’ın temsili sûreti bulunmaktadır. Kesin olmamakla beraber Çinli rehber, Oktan Keleş’e; Büyük Beyaz Piramit’in Türklerin atası Oğuz Kağan’a ait olduğunu söylemiştir.
KAYNAK:masivaturk.com