TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK!

O ne öyle, son ay yaşadıklarımız? Bir vatandaş olarak çok merak ediyorum, acaba hangi bastırılmış duygularınızı yaşamaya çalışıyorsunuz? Siz gerçekten düşündüğünüz şeyin gerçekleşeceğine inanıyor musunuz? Hani derler ya herkes herşeyi düşünür ama herkes her düşündüğünü uygulayamaz. Siz kendinizi bu ülkenin kurucusu ölümsüz liderimiz bize insanlığımızı geri veren uluğ Gazi Paşamız ATATÜRK’ümüz mü sanıyorsunuz? Ben aklınızdan geçirdiğiniz, gerçekleşeceğine sonuna kadar inandığınız o arap kültürü elbisesini TÜRK halkının üzerine giydirebileceğinize hiç inanmıyorum. Başaramayacaksınız… Özgürlüğün yer yüzünde en güzel yaşandığı cennet vatanımızı çöl bedevilerinin uyduruk yaşantılarını konu alan yaşam tarzlarının olduğu, çağdışılığın ve geri kalmışlığın tavan yaptığı bir cehenneme döndüremeyeceksiniz. Ben değil buna birkaç partizan taraftarınız dışında kimse inanmaz, inanmıyor da…

TV’ler de izliyorum, Metahan’ın Ordusunun tam ortasında dua eden ATATÜRK’e laf söyleyeyipte hala görevde durabilen diyanet işleri başkanı, Adli Yargı açılış töreninde dua eden aynı şahıs, orda aynısı burda aynısı, “şapkasız çıkmam abi” diye bir reklam vardı, yoksa o misal mi oldu durum? Eski, parçalanmış, son dönemlerini hasta adam lakabıyla geçiren Osmanlı İmparatorluğun da olduğu gibi devlet yönetiminde büyük etkisi olan “Şeyhulislam” olayını mı yeniden canlandırıp hayata geçirmeye çalışıyorsunuz?

Peki size birşey sormak istiyorum. Herkes, tüm insanlık hep ileri giderken siz neden durmadan gelenek diye geri gitmeye çalışıyorsunuz? Neden? Gelenek ve görenekler belli kutlamalar da anılabilir, sembolik yaşanabilir, ama zamanı durduramıyorsun, akıyor ve hep ileri akıyor, biz neden elimizde ki özgürlüğü, insanca yaşamayı, hele gene bir kadın olarak elimizde ki haklara sahip olmayı bırakıpta geri Osmanlıya, nüfus sayımlarında hayvanların bile sayılıpta kadınların sayılmadığı zamanlara, kadınların pazarlarda satıldığı dönemlere geri dönelim. Siz Osmanlıyı “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizi de anlatılan şaşalı hayatlar gibi mi sanıyorsunuz? Herkes mi sarayda yaşıyordu sanıyorsunuz?

Ya, bırakın onu bunu da, gerçekten şuna cevap verin; neden geriye dönmek istiyorsunuz? Geri de sizi mutlu eden hangi husus var? Benim geri de gördüğüm en büyük şey Türklerin aşağılandığı ve savaşan asker olarak kullanıldığı… Bir de diyorlar ya dinde kadın çok değerlidir. O zaman yine soruyorum, neden tek kadının şahitliği kabul olmuyor? Yarım akıllı olarak kabul edildikleri için mi? Yoksa saçı uzun aklı kısa olarak görüldükleri için mi? Yoksa erkekler çok güvenilir, kadınlar ise yaramaz birer insan olarak görüldükleri için mi? Yoksa kadınlar tam (1/1) insandan sayılmadıkları için mi? Yoksa çok değerli oldukları için mi? Neden? Neden söz dinlemediği zaman hafifçe vurulabilir diye öğüt ediliyor? Söz neden kadın dinliyor? Evcil hayvan olarak görüldüğü için mi? Kadının değeri hangi aşama da ortaya çıkıyor? Neslin devamını sağlayacak erkek çocuk doğurduğu an mı sadece değerli oluyor? Ben, bu ve benzer şeyleri anlayamıyorum, özgür bir birey olma hakkına sahip insanların bu ve benzer şeylerin hayata geçirildiği bir yönetim biçimine geçmek için nasıl can atabildiklerini de anlayamıyorum.

Maksat insan olmaksa, insanlık ve çağdışı karanlıklara aydınlık ülkemi sürüklemeyin lütfen, ben bir TÜRK vatandaşı olarak bunu istemiyorum. Yanlış düşünüyorsunuz ve yanlış yoldasınız, doğru düşünün ve doğru yola varın artık.

2000’li yılların başında, memleketi için çalışan dürüst insanlar istiyorduk, çünkü mevcutta var olanların iş yapmayan, bizi olduğumuz yerde saydıran siyasetçilerden oluştuğunu düşünüyorduk. Sonra genç biri çıktı, bir yüzüğüm var dedi. Eğer duyarsanız ki birgün zengin olmuşum bilin ki çalmışımdır diyerek demeç veren siyasetçiler ne kadar hoşumuza gitmişti… Ama bunlar dincilerdi, ya ülkeyi bağnazlığa geri döndürürlerse diye bunlara şüpheyle bakarken şöyle bir ses yükselmişti: “Madem seçildik, herkesin başkanıyız, milli görüş gömleğimizi çıkarıyoruz”.
Fakat umutlar 2009 yılında başlatılan çözüm süreci ile suya düştü, 2015 yılına kadar geçen süreçte umutlarımızı inek içti, 2015 Aralık ayında medyaya yansıyan bazı konuşmaları duyduktan sonra dağa kaçtı ve en son 2016 Temmuz 16 sabahı yükselen aynı ses “Kandırıldık, millet affetsin” dedikten sonra da tüm umutlarımız yandı bitti kül oldu.

Denecek çok söz yok. Şimdi de bıyık altından gülerek “Taliban ile aynı doğrultu da görüşlerimiz” benzeri açıklamalar yapılıyor. Bu durum asla kabul edilemeyecek bir durum ve yönetim anlayışıdır. Birilerinin belki hoşuna gidiyor ama eminim ki o birileri kesinlikle Türk olmayan birileridir. Hiçbir Türk kendi vatanında esareti ve bedenini sarmış zincirleri kabul etmez.

Bakın size samimi bir fikrimi söyleyeyim mi?
Üzerinde yaşadığımız bu vatan, bu topraklar sizce neden cennet? Dağı taşı güzel olduğu için mi, denizleri temiz olduğu için mi? (ki bunlar tartışılır, zira büyük bir çevre kirliliği sorunu olduğunu düşünüyorum) O zaman bugün yaşadığınız hayatı düşünün? Paranız olur veya yoktur, açsınızdır veya tok, bunlar bir şekilde halledilir ama istediğiniz gibi özgür yaşayabildiğiniz ve bir TÜRK olarak dışlanmadığınız, ırkınızla kimliğinizle gurur duyabildiğiniz tek ülke vatanımızdır. Peki kimin sayesinde? ATATÜRK İlke ve İnkilapları sayesinde. ATATÜRK sadece bu vatanı bizlere armağan etmekle kalmadı, birde üzerinde eşit vatandaşlık hakları ile mutlu mesut yaşayalım, çağdaş, aydınlık yarınlara çocuklarımızı yetişrirelim, bilim de ilerleyip en iyisi olalım diye çabaladı. Daha o yıllar da demiş ki “İstikbal göklerdedir!” günümüz de tüm gelişmiş devletlerin uzaya mekik dokuduğunu görünce ATAMIN ne kadar ileri görüşlü ve milleti için hep en iyisi olmasını istemiş bir lider, bir kurtarıcı, bir başkomutan, bir başöğretmen olduğunu anlayabiliyor, 30 Ağustos Şanlı Zaferimizi gururla kutladığımız bu ayda başta ülkemizin kurucusu canım ATAM ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
TÜRKİYE LAİKTİR ve LAİK KALACAKTIR. Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner. ATATÜRK’ÜN TEK BİR İLKESİ VE DEVRİMİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ. HERŞEY 29.10.1923-10.11.1938 arasında nasıl olduysa, ona geri döneceğiz. Ben buna inanıyorumm. Siz de inanın. Çünkü;
TENGRİ BİZ MENEN! (TANRI BİZİMLE!)