16 Ağustos 2022

YETER Kİ TÜRK OLALIM

Bir insanın ailesinden birisini kaybetmesi çok acıymış. 2021 yılı başında dedim ki; 2021 seni hiç sevmedim biran önce geç git. Ama gitmedi, Şubat başında çok sevdiğim köpeğimi kaybettim, Haziran başında da benim için canımdan da değerli olan 4 insandan birini, teyzemi kaybettim. Ölüm arda kalanlar için büyük acı. Allah ailelerinden birini kaybeden tüm insanlara güç ve sabır versin.

“Kabullenmek çok zor, özellikle akşamları yanıyor yüreğim yokluğunla…

Eminim ki mekanın cennet güzeller güzeli canım teyzem, nurlar içinde uyu…

Bilmediğim bir tarihte görüşmek üzere…
SENİ ÇOK SEVİYORUM
KIZIN…”

***

EY BÜYÜK ATATÜRK!
AÇTIĞIN YOLDA, GÖSTERDİĞİN HEDEFE,
DURMADAN YÜRÜYECEĞİME ANT İÇERİM.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Aslında dünyanın en şanslı insanları biz Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan tüm TÜRK vatandaşlarıyız. BAŞBUĞ ATATÜRK’ü anlamak için önce insan sonra da TÜRK olmak gerekir. İnsan olan onun kişiler arasında ırk ayrımı yapmadan adına TÜRK milleti dediği kendi milleti için tüm hayatı boyunca nasıl çalıştığını ve ardından manevi anlamda hak ve özgürlükler kapsamında ne büyük bir miras bıraktığını kolaylıkla anlayabilir. TÜRK olanda zaten TÜRK örf ve adetlerine en uygun yönetim şekli ile yaşamamızı sağladığı, kadının erkekle eşit konuma getirilip değer bulduğu bir toplum oluşturup yüzyıllar boyunca itelenmiş, aşağılanmış TÜRK’ü ve kültürünü gerçek anlamda yeniden canlandırdığı için Atamızla bu vatan da yaşayan her bir birey gurur duymalıdır. Duymuyorsa, açık söyleyim, vatan haini pis bir fetöcüdür. Yani teröristtir.

Cumhuriyet ile birlikte TÜRK olarak insanca değer bulduk, kadın olarak erkeklerle eşit yaşam hakkı bizlere tanındı. Bakın bunlar yalan değil ve okuduğumuz kadarıyla bunların hiçbiri de Boğazın Hasta Adamı haline dönüştürülüp parçalanan Osmanlı da mevcut değildi. O halde ATATÜRK’e düşmanlığınız nedir pis düdükler.

Böyle zaman zaman aklıma neler geliyor biliyor musunuz? Bazı siyasilerin varlığımızı borçlu olduğumuz tarihi olaylara alaycı türden yaklaşımları. Nasıldı, şöyle miydi?
Binali Yıldırım: “Çanakkale geçilmez dediler. Ama şimdi Çanakkale dünyanın en uzun köprüsüyle geçilecek” (24.02.2016)
Bununla ilgili zamanında çok eleştiriler yapıldı. Tarihe bakın Şubat 2016. Yani 15 Temmuz 2016 da TÜRK Devletini ele geçirmeye çalışan hain amerikan ajanı fetöcülerin girişiminden birkaç ay önce.
Peki çözüm (çözülme) süreci adı altında eli kanlı bölücü kürtlerin çoğunlukta oluşturduğu teröristlere karşı onca kahraman kardeşimizin şehit olmasına rağmen operasyon emirlerini yasaklayan ve anlaşma sağlamaya çalışılan dönem hangi tarihler arasındaydı? 2009-2015 yılları arası. Herşey kürt oylarını alabilmek için olduğunu düşünüyorduk ki 7 Haziran seçimlerinde HDP barajı geçerek meclise girdi ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ‘HDP BUNDAN SONRA ÇÖZÜM SÜRECİNİN ANCAK FİLMİ ÇEKER.’ diye açıklama da bulunmuştu. Bu açıklamadan 6 sene yürütülen çözüm (çözülme) sürecinin kürt oylarını alabilmek için olduğunu düşünüyor di mi insan? Peki alamayınca ne oldu? Sonlandı. Peki alsa ne olacaktı? İşte esas ve en önemli mesele budur.
Şimdi soruyorum 7 Haziran seçimlerin de kürt oyları çözüm sürecini yöneten AK Partiye gitseydi federal devlet yapısına geçilecek miydi? Yine o dönem hatırlıyorum sayın AK Partili Başbakanımız bir söyleşisinde Osmanlı da eyalet sisteminin olduğunu, Lazistan eyalatinin, Kürdistan eyalatinin varlığını anlatan konuşmalar yapıp örnekler veriyordu.
HDP nin meclise girmesine çok sinirlendik değil mi? Ama olaya birde şurdan bakın ya kürt oyları AK Partiye gitseydi de, çözüm süreci sonlanmasaydı da, HDP meclise girememiş olsaydı fakat Türkiye’nin çözülmesi yolunda Federatif sisteme geçilmiş olsaydı. O zaman ne olacak tı? Daha mı güzel yoksa Yugoslayva örneği gibi parçalanma yolunda atılacak adımlar sayesinde daha mı kötü olacak tı durum? Ne düşünüyorsunuz? Her şerde bir hayır mı vardır acaba.
Ben kendi fikrimi söyleyim; ben siyasete hiç güvenmiyorum. Tabii ki içinde değilim, hiç bilmiyorum, bir ara kafamı sokayım dedim, çözüm sürecini yanlış bulduğum ve tek liderim ATATÜRK ‘tür dediğim için kovulmaktan beter olduğum olay dışında siyasi partiler içinde neler olduğunu pek bilmiyorum, ama o gün ki olaylar ve gelişmeleri gözlemlediğimde, bu günki olayları gözlemlediğimde tahmin etmesi hiç te zor değil… Yeter ki analiz yeteneğiniz güçlü olsun.
Bakın arkadaşlar; hepimiz daha güzel bir ülke de, rüşvet ve yolsuzluğun olmadığı, herkesin eşit vatandaşlık haklarına sahip olduğu, ayrım yapmaksızın tüm sosyo-ekonomik imkanlardan faydalanabildiği, bölücülük içermeyen düşüncelerini ve fikirlerini özgürce paylaşabildiği, yönetim de cebinde parası çok olanın değil kafası millet ve devlet için çalışan halkın esas alındığı, dinin bir vicdan meselesi olarak kabul edilmesinden dolayı devlet işlerinden tümüyle ayrıldığı, devletin dininin islam veya başka bir semavi inanç değil sadece adalet olduğu bir ülke de mutlu bir şekilde yaşamak istiyoruz, değil mi? O zaman ona göre davranalım. Bize değer vermeyen, devletinin milletinin değil kendi kişisel veya başka devletlerin çıkarları doğrultusunda hareket eden insanlara biz de değer vermeyelim.
Bence aslında herşeyin özü; BAŞBUĞ ATAMIZ ATATÜRK gibi en başta ve sadece TÜRK olalım. İşte o gün dünya bizimdir.

TENGRİ BİZ MENEN! (TANRI BİZİMLE!)