ADAMDİYE YAZILIR MUSTAFA KEMAL ATATÜRKDİYE OKUNUR

Ayrıca birtakım şahıslara sesleniyorum‘Sadece Atatürk değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Anafartalar komutanı Başbuğ Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk!’ diyeceksiniz!

Bundan 98 sene önce, Mustafa Kemal Paşa’nın bizzat kongre başkanlığını yaptığı, 4-11 Eylül 1919 günlerinde gerçekleşen ve ilk milli kongre niteliğinde olan Sivas Kongresini kutladığımız bugünlerde, o günlerde alınan birkaç kararı hatırlatmak isterim.

  • Milli sınırları içinde Vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz.
  • Her türlü yabancı işgal ve müdahalesine karşı millet topyekûn kendisini savunacak ve direnecektir.
  • Manda ve himaye kabul olunamaz.

Sivas kongresi yeni bir Türk devletinin kuruluşuna temel olmuştur. Bu nedenledir ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde önemi büyüktür.

Şimdi ben böyle yazdım ya ‘yeni Türk Devleti’nin kuruluşu diye sanmayın bu yeni Türk Devleti güçlü Osmanlı İmparatorluğu parçalanarak kuruldu. Öyle bir şey diyende saçmalıyordur, düşünende saçmalıyordur. Yıkık dökük enkaza dönmüş ve hainler tarafından Türklüğe ihanet edilmek suretiyle parçalanmış ‘boğazın hasta adamı’ diye dünya devletlerince nitelendirilen Osmanlımızın küllerinden doğdurulmaya çalışılan bir güneşti yeni Türk Devleti’miz. Her yiğidin harcı değildi bu güneşi doğdurmak. Lakin bizim yani Türklerin başında kurt bakışlı Mustafa Kemal Paşamız vardı. Yiğitlikse, mertlikse en alası onda vardı, mevzuu zekâ ve stratejiyse kimse onla aşık atamazdı… Yakışıklılığına ve karizmasına zaten diyecek söz yok, Allah vergisi… Yani kısacası bizim Osmanlının çöküş yıllarında başımızda Mustafa Kemal Paşa gibi bir liderimiz olmasaydı, bugün kimin hangi sülaleden olduğu gerçekten bilinmiyor olurdu.

Biz ne yapıyoruz peki? Kıymet değer biliyor muyuz? Türklüğümüzle gurur duyup Mustafa Kemal Atatürk’ümüze yeterince sahip çıkıyor muyuz? Ebedi Başkomutanımız, ölümsüz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün inkılaplarını 8. Sınıftan sonra okutmak ta ne? Atamızı çocuklarımıza öğretmeyerek mi ona şükranlarımızı sunuyoruz? Yoksa yıllar önce ilkokullardan kaldırılan ‘Andımız’ lamı teşekkür etmiştik ona ve kurduğu bu güzel Cumhuriyetimize. Yoksa milli bayramlara gitmeyip, kutlamalara katılmayıp evde pineklemekle mi teşekkür ediyoruz, namusumuzu gâvur çizmesinden kurtaran Mustafa Kemal Paşamız ve silah arkadaşlarına? Bu saydıklarımı yapanlara soruyorum. Sizin derdiniz ne kardeş? Hani Türk’ün Türk’ten başka kardeşi yok derler ya, yoksa siz gerçekten bize kardeş değil misiniz? Sayesinde özgürce nefes alıp ekmeğini yediğiniz bu ülkenin kurucusuna karşı bir nefretiniz mi var? Varsa bu nefret neyden kaynaklanıyor? Hele bir gelin beride bu olayı çözelim artık. Sizin derdiniz ne kardeş? Neyin peşindesiniz? Atatürk’ten azetmeyen tüm çomarlar iyi işitin. Bu topraklarda yaşayıp, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu 17. ve sonuncu Türk devletinde nefes alıpta ta Atatürk’ten hoşlanmama gibi bir şansınız ve lüksünüzün yok. Açık söylüyorum; Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmeyen ya fetö cüdür, ya pekaka lıdır, ya dhkpc lidir, ya ışid lidir, ya… ya… diye uzar gider bu liste. Ama işin özü kendisi has ve has teröristtir ve günü geldiğinde diğer teröristler gibi Türk Ordusu ve Türk Polisi tarafından teker teker imha edileceklerdir.

Yurttaşlar bu sözümde size; alın elinize şanlı şerefli Türk bayrağımızı da çıkın kardeşim milli bayramlarımızda sokağa, uyumayın! Okuyun kardeşim andımızı avaz avaz her yerde, gocunduğunuz nedir? Türk gibi hissetmemek mi? Okutun kardeşim çocuklarınıza Atamızı, inkılaplarını, zaferlerini! Küçükten bilsin her şeyi. Okulda 8. Sınıfa geldiğinde öğretmen ona değil, o öğretmene anlatsın işin aslını. Türk devletinin parçalanamaz olduğunu, bir önceki neslin 7 yaşındayken her gün yağmur çamur demeden varlığını Türk varlığına armağan ettiğinin yeminini ettiğini bilsin Türk çocukları. Her şey devletten beklenemez. Onların 8. Sınıftan sonraya inkılap müfredatını koyması, senin çocuğuna Atanı daha bebeklikten başlayarak anlatmana, öğretmene engel mi?

Ey Türk! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir?

Yüce Türk Milleti! Uyudun, uyudun, ama artık yeter! Uyan, silkin, yakın tarihini aklına getir ve kendine gel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir