ANLAYABİLİYOR MUSUNUZ?

YOOO! Yanılıyorsunuz. Kişilerle hiç bir derdim yok. Tek istediğim LAİK, ÇAĞDAŞ ve TÜRKÇÜ bir yönetim anlayışı ile TÜRKÇE yönetilmek. Anlayabiliyor musunuz?
***
Alışverişe gidiyorum. Tüm fiyatlar almış başını gitmiş. Eskiden 50 TL’ye tek kişilik 1 haftalık minimum yeme ihtiyaçlarımı karşılayıp torbalarımı doldururken bugün 50 TL’ye ekmeğin yanında ancak birkaç katık alabiliyorum. Peynirden zeytine, neye elimi atsam kilosu 25-30 TL’den başlıyor. Bu durumun farkında mısınız? Ama dönüp gündeme bakıyorum. Bir TÜRKLÜK ve buna bağlı olarak TÜRKÇÜLÜK ve TÜRKÇE tartışması. Bakın baylar bayanlar; bu topraklarda herşey değişir, dinler gelir geçer, etnik isyanlar gelir geçer, cemaat ve tarikat ihanetleri gelir geçer ama TÜRKLÜK baki kalır. Kanımızı oluk oluk akıttık, her bir karışını kanımızla suladık ve çok iyi biliyorsunuz ki o kan kutsal TÜRK KANI’dır. Hani sayın Cumhurbaşkanı diyor ya Andımız tartışması yersiz ve gereksiz bir tartışma diye. Evet katılıyorum. TÜRKLÜĞÜ yücelten ve ATATÜRK’ün ilke ve inkilaplarına olan bağlılığımızın simgesi Andımızın tartışma konusu bile olması haksız ve yersiz bir durum. Mutlaka okunmalı, okutulmalı! Hatta sadece ilköğretim kurumlarında ki minicik çocuklara okutulması yetmez, aynı İstiklal Marşımız gibi 7’den 70’e tüm TÜRK vatandaşlarına okutulmalıdır. Buna şüphe yok. Şüphe duyanın kanından şüphe ederim. Size o kadar söylüyorum. Ha, birde diyorlarya İstiklal Marşı’mız bizim andımızdır diye. Be kendilerine göre herşeyi çok bilen mübarek insanlar, İstiklal Marşımızda da ‘Irkıma bir gül’ demiyor mu? Bu IRK sizce TÜRK ırkı değil mi? Hani ümmetçilikte ırkçılık yoktu? Biz İstiklal Marşımızda ki IRK’ı TÜRK ırkı olarak algılarken, yoksa sizin düşlerinizde bu, örneğin arap ırkı gibi, başka türlü bir ırk olarak mı canlanıyor? Bence komik ve gülünç bir duruma kendinizi sokuyorsunuz. Bahsedilen Irk TÜRK ırkıdır ve benim görüşüme göre Andımızın içeriği şanlı İstiklal Marşımızı destekleyici ve tamamlayıcı mısralardır.
***
Şimdi size bir şey söyleyeceğim. Genelde kendi kişisel çıkarlarını herşeyin üzerinde tutan kesimler sözlerimi ne kadar tamama alır bilemiyorum ama yine de sıradan bir TÜRK vatandaşı olarak söyleyeceğim. Türkiye iç politikaları ile gündem oluşturan bu son gelişmelerden ötürü TÜRK MİLLETİNİN vicdanı rahatsız ve huzursuz. Şimdiye kadar hiç kimse bu milletin TÜRKLÜK değerleri ile bu kadar oynamamıştı. Siz TÜRKLÜĞÜ bu toplumun asla vazgeçmeyeceği bir değer olarakta görmüyor olabilirsiniz. Bu, hal ve hareketlerinizi mercek altına aldığımız zaman, mümkün bir durum olarak gözüküyor. Size iki şey sormak istiyorum. Tanrı aşkına bir açıklar mısınız, TÜRKÇÜLÜK dendiğinde ne anlıyorsunuz? Peki ya toplumun değeri dendiğinde ne anlıyorsunuz? Siz düşüne dururken bir tiyo vereyim. Ne arap dili ne de arap kültür ve ahlakı TÜRK MİLLETİNİN bir değeri olamaz. Bunları göz önünde bulundurarak cevap verdiğinizde ne oluyor biliyor musunuz? 2. sorduğum soruya verebilecek hiç bir cevabınız kalmıyor. Yaptıklarınız ve empoze etmeye çalıştıklarınız TÜRK Milletini arap kültüründe asimile etmeye çalışmaktan başka bir anlam taşımamaktadır. Olur muyuz? Hiç şans vermiyorum. Merkel’in ‘En iyi entegrasyon asimilasyondur’ düşüncesini çok beğenir ve desteklerim. Evet haklı. Toplum içinde huzuru ve güveni sağlamak o toplumu çeşitlendirmekten değil birleştirmekten bir etmekten geçer. Yeryüzünde her kara parçası üzerine yerleşmiş bir millet bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyetini oluşturan Trakya ve Anadolu topraklarına da yerleşen ve bu toprakları kendine yurt edinen milletin adı TÜRK Milletidir. Bu topraklarda yaşayan diğer etnik kökenli vatandaşlarımızı TÜRK toplumunun huzur ve güvenliğini sağlamak için topluma entegre etmemizin en iyi şekli onları asimile etmekten geçmektedir. Örneğin bir bahaneyle ülkemize doluşan Suriyelileri topluma en iyi nasıl entegre ederiz, hiç düşündünüz mü? Ben söyleyim! Onlara, bu topraklarda yaşıyorlarsa ve TÜRK vatandaşı oldular ise, en başta Türklüğü anlatarak, Türklük hissiyatını oluşturarak, bu vatanın kurucusu ulu önderi ATATÜRK sevgisini aşılayarak ancak onların topluma entegre olmalarını sağlayabiliriz. Buda en iyi çocukların aldıkları eğitimle olur, aldıkları eğitimde söyledikleri Andımızla olur. Şimdi Türklük neyse de Atatürk ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki; ATATÜRK olmasaydı onların bugün savaştan kaçıp sığınabilecekleri ne bir TÜRK yurdu olacaktı ne de bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve tabii büyük ihtimalle çok sevdikleri sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da belki daha doğmadan annesi ve babası Rum-Pontuslular tarafından karınları deşileceği için hiç bir zaman dünyaya gelemiyecekti, değil mi? Bu sebeple önce Tanrımıza bize Atatürk gibi bir dahi lideri gönderdiği için şükranlarımızı sunmalı, sonra da bugün sahip olduğumuz herşey için Atatürk’ümüze teşekkür etmeyi unutmamalıyız. Son bir soru daha; şayet bu anlattıklarımı okuduysanız, vermek istediğim mesajı anlayabildiniz mi acaba? Çok merak ediyorum.
***
Geçende bir mühendis arkadaşım geldi diyor ki; Cami yaptırmak için kime gitsem hemen sponsor oluyor, ne betonda ne demirde bir sıkıntı var, anında sipariş veriyorum ve hiç bir bedel ödemeden malzemeler inşaata yığılıyor. Cami yaptıran cennete gidermiş ya diyor bu sebeple hiç bir harcamadan kısmıyorlar diyor. Acaba diye devam ediyor sözlerine bunlara okul yaptırcaz desem hangisi ücretsiz malzeme gönderir? Çok ilginç insanlar diyor, camii yaptırmak ile cennetin garantisini kim vermiş bunlara acaba diye sözlerine devam edip bir yandan da gülüyor. Haklı! Can bedenden çıktı mı kimin geri girmiş yeniden? Kim öbür dünyaya gidip gelmiş geri? Cami yapılmasın demiyorum yanlış anlaşılmasın, ihtiyaç varsa yapılsın tabiiki, camide yapılsın başka dinlerin ve inançların ibadethaneleride yapılsın, sorun değil. Fakat ekonomimizin canlanması ve güçlü bir devlet olmamız için tam bağımsız olmamız gerek, tam bağımsız olmamız için kendi malımızı kendimiz üretmemiz gerek, kendimiz üretebilmemiz için mühendislere ihtiyacımız var ve bu mühendisleri camiler değil okullar yetiştiriyor. Türkiye’yi güçlendirecek olan din değil, bilimdir. Anlayabiliyor musunuz?
TENGRİ BİZ MENEN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir