ARTIK HATA İSTEMİYORUZ!

Hep kötü düşünmeyelim. Hadi arkadaşlar, bir toparlayıp kafamızı işin iyi tarafından da bakalım olaylara. Suriye ve Irak’ta, özellikle Suriye’de askeri anlamda elde ettiğimiz üstün askeri ve stratejik başarılarda devletimizin sonuna kadar arkasında durduk, durmayada tabi ki her zaman için devam edeceğiz. Biz Türkçüler vatanını, devletini, milletini ırkını seven insanlarız. Bu hiç bir zaman değişmez ve bunu hiç kimse de değiştiremez. Devletin başındaki siyasetçiler gelir geçer, seçilir veya atanır, yüzler değişir fakat bu devletin bir TÜRK DEVLETİ olduğu değişmez. Bu sebeple biz devletimizi severiz ve bir gün bu devleti yeniden BAŞBUĞ ATATÜRK’ümüzün ilke ve inkilaplarından taviz vermeden yönetecek olan bizler olacağız. Ben buna inanıyorum arkadaşlar. Sizde inanın.
Geçenlerde internette resimli bir anlatıma rastladım. Türkçüler için şöyle bir durumdan bahsediyordu; Türkçü olduğumu söylediğimde komünistlerin düşündüğü: ADOLF HİTLER ideolojisinde olduğum, Türkçü olduğumu söylediğimde ailemin düşündüğü: bunun yasadışı bir olay olduğu ve polislerin beni yaka paça gözlatına alacağı potansiyeli, Türkçü olduğumu söylediğimde cemaatçilerin düşündüğü:şaman ayinlerinde davul dövdüğüm, ama aslında olan Türkçü olduğumu söylediğimde bu, boş zamanlarımda bol bol kitap okuyarak tarihimi, köklerimi ve TÜRKLÜĞÜMÜ araştırdığım, nerden geldiğimi çok iyi bildiğim ve var oluş sebebimizin gelenek ve göreneklerimize sıkı sıkıya bağlı kalabildiğimiz 17 bin yıllık bir tarihe dayanan köklerimiz, zaferlerle dolu şanlı mazimiz ve damarlarımızda akan asil kanımız olduğunu çok iyi bildiğim, tarihte din kardeşi bile olsa herkesin bizi sırtımızdan bıçakladığını ve bu edinilmiş kötü tecrübeler sebebiyle TÜRK’ün TÜRK’ten başka dostu olmadığını çok iyi anladığım, kendime kardeş olarak dini, inancı ne olursa olsun aynı kanı taşıdığım insanları gördüğüm ve birgün bu kan kardeşi insanlarla dünya üzerinde yeniden birleşeceğimize olan hayalim ve inancım anlamı taşımaktadır.
Nerde kalmıştık? Ha, tamam. Hep kötü düşünmeyelim arkadaşlar! Bakın, kötü dönemler, kötü yöneticiler gelir geçer, vatanımız baki kalır. Nasıl anlamadım? Domatesin kilosu 12,90 TL’yi mi görmüş? Ya arkadaş sende kilo kilo bolca alma, alman usulü tek tek al, salça da yemeyiver nolcak, bu sene salça yemez isen ölür müsün? Ölmezsin. Süt 4,45 TL mi olmuş marketlerde? Yaaa boşversene sütü, eskiden süt mü vardı? Pardon, vardı ya doğru! Üstelik o çayır ve meralarda otlayan semiz hayvanlardan elde edilen TÜRK MALI süt ve süt ürünlerinin tadına doyum olmuyordu değil mi? Aklına geldikçe insanın ağzı sulanıyor doğrusu, şimdilerde birşeyin tadı kalmadı gibi bir durumla karşı karşıyayız. Bu açıklama pek olmadı ama olduğu kadar işte, siz anlayın. Hep olumsuz düşünmek zorunda değilsiniz, işe birde olumlu yönden bakalım. THY reklam afişinde, İstanbul’da Üsküdar Kız Kulesine karşı yemek yiyen ve geleneksel arap kıyafetleri giymiş anne, baba ve çocuklarının mutlulukla ve huzurla çizdikleri aile tablosunu mu kullanmış? YOK artık! Kim THY’nin astığı reklam afişlerinde ki çağdaş TÜRK ailesinin üzerine bu TÜRK ‘e ait olmayan arap giysilerini çizdiyse/karaladıysa derhal hesap vermeli! TÜRK HAVA YOLLARI şirketi reklamlarında TÜRKİYE canlandırılırken, arapların bu canlandırma da işi ne? Olumlu düşünün diyorum tüm yakınan insanlara, amma ve lakin, bu sözüme kendim bile inanmıyorum aslında. Ama şöyle düşünebilirsiniz mesela. Yukarıda size verdiğim olaylara olumlu yaklaşım durumları doğru mu sizce? Peki ya ayarı kaçan ekonomimizi, hiç birşey olmuyormuş gibi yaparak mı düzeltebiliriz?
Çalışırken bir yandan da haber kanalları açıktır ofisimde, hem dinlerim hem çalışırım, böylelikle gündemi yakından takip etme fırsatı da buluyorum. Kafamı kaldırıyorum bir bakıyorum sayın Cumhurbaşkanı bir toplantıda konuşuyor, yok diyor ne krizi diyor, bunlar hep manipulasyon diyor ama biz bu manipulasyon yapanları teker teker tespit edip gerekli cezaları vereceğiz diye birşeyler dediğini duyuyorum. Aradan bir kaç zaman geçiyor ve sayın Cumhurbaşkanımız başka bir konuşmasında diyor ki sabredin, bunlar geçecek, ekonomimiz yine istenilen duruma gelecek. Benim bu konuşmasından anladığım ‘Evet kriz var ama biz bunuda aşacağız’. Yani bu yazdıklarım tabii birebir sözleri olmayabilir fakat aklımda kalan konuların özeti diyelim. Bende kafası karışmış bir vaziyette şu sonuca varıyorum; eğer ortada bir sorun varsa, ki zaten ortada bir sorun olduğunu tezgahlara yansıyan enflasyon farklarından ve yükselen faiz oranlarından rahatça anlayabiliriz, biz ilk kriz olup olmadığına kesin karar verelim, sonra zaten yapılması gerekenleri kararlı bir şekilde yaparız ve her türlü zorluğun üstesinden geliriz. Tabii bu yapıcı bakışım, ilk Türkiye’nin ekonomi yönetimini yabancı şirketlerin danışmalığına verdiğini açıklayıp sonra da başkası vermiş gibi bu durumu iptal ettik açıklamasını kapsamıyor. Bakın saygıdeğer büyükler, hata istemiyoruz artık! Evet doğru duydunuz! Biz TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nde yaşayan öz ve öz TÜRK VATANDAŞLARI olarak artık ülkeyi yönetsin diye seçtiğimiz insanların hata yapmalarını, aldatılmalarını veya kandırılmalarını istemiyoruz. Sağduyu dediğinizi duyar gibiyim. İnanın bana, o her zaman belirttiğiniz ‘Sağduyu’ TÜRK milleti tarafından kullanılmamış olsaydı, Türkiye içinde mevcut dengeler şimdi çok çok farklı olabilirdi, diye düşünüyorum.
Özüne bakıldığında, TÜRK milleti, her zaman için sağduyulu, hoşgörülü ve anlayışlı bir yapıya sahiptir. Fakat bunların yanında başka bir baskın özelliği ise ‘Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ diye genelde düşünmesidir. Bu olumsuz özelliği yüzünden tarihin değişik dönemlerinde farklı badireler atlatılmış, neredeyse yok olmak üzere iken ise ULU BAŞBUĞ MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşları tarafından kurtarılmıştır. Çanakkale bizim son destanımızdır ve bu dünyada bir daha yeniden bir destan yazılacak ise onu da yeniden biz BAŞBUĞ ATATÜRK’ün çocukları olarak yazacağımızdan şüphemiz yoktur.
Son olarak demem o ki; biz sadece terör söz konusu olduğu zaman devletimizin doğru yaptığını düşünmek istemiyoruz. Biz attığı her adımda devletimizin haklı olduğunu bilmek ve devletimize sonsuz güvenmek istiyoruz. Kişisel olarak; bunun da ancak TÜRKÇÜ bir yönetim anlayışı ile gerçekleşebileceğine inananlardanım. Gelecek günlerin bizim olduğunu gören ve buna tüm kalbinle inananlardanım.
TENGRİ BİZ MENEN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir