ATATÜRK HARİÇ KİMSE VE HİÇBİR İŞ MÜKEMMEL DEĞİLDİR

Yeni bir sene ve yeni başlangıçlar…

Her sene olduğu gibi bu senenin de TÜRKLÜĞÜN senesi olmasını canı gönülden diliyorum…
2020 yılı tüm dünya milletleri ve ekonomileri için zorlu geçti. Umarım yeni yılda bu virüs illetinden önce kendi milletim olmak üzere tüm insanlık kurtulur ve eski sosyal ve çalışma hayatımıza kaldığımız yerden daha güçlü, mutlu ve sağlıklı bir şekil de devam ederiz.

Virüsler her yüzyılda bir, bir salgın hastalık ile insanoğlu arasında yayılmakta olduğunu az çok biliyoruz artık. Bu virüsü de yeneriz de kafalarda ki virüsleri nasıl tedavi edebileceğimiz, benim en başından beri en çok ilgilendiğim esas konum olduğunu herhalde artık cümle alem biliyordur.
Bakın ben olaya şöyle bakıyorum;

“Yaradan bizi her birimizi ayrı bir beyinle yarattıysa ve bizi hayvanlardan ayıran en büyük özelliğimiz düşünebiliyor olmamız ise, bu büyük lütfu, tozlanmasına izin vermeden, mutlaka kullanmalıyız. Düşünerek, sorgulayarak ve üreterek beynimizi kullanmak da her anlamda en doğal insanlık hakkımızdır.”

Bu sebeple düşünüp, düşündüklerimi konuşup paylaşmaktan asla geri durmamaya özen gösteriyorum. Siz de öyle yapın. Bence düşünceniz devletin bölünmez bütünlüğünü baltalamadıkça bir sorun olmaz. Bu özgürlüğün vatanım da olduğunu kendimden yola çıkarak sonuna kadar savunabilirim.

Bu yazımda yerel yönetimlerle ilgili düşüncelerimi dile getireceğim.
Ocak ayı içinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanının Tekirdağ’da yer alan tüm ilçe Belediye Başkanlarının her biri ile ayrı ayrı yaptığı ortak basın açıklamalarını takdirle karşıladım. Olması gerekenin de bunun olduğunu düşünüyorum. Kim ne derse desin, tam bir Atatürkçü olduğunu düşündüğüm Kadir Başkanın, birleştirici ve babacan kişiliği ve yönetimsel olarak ekibi ile birlikte sıfırdan oluşturduğu Büyükşehir Belediyesi Kurumsal kimliğini ve yine ekibiyle birlikte tüm il bazında yapmış olduğu çağı yakalamaya çalışan büyük altyapı çalışmalarından ve kapsamlı yatırımlarından dolayı gerçek takdiri hakettiğini düşünüyorum. Tabii bunların daha başlangıç olduğunu bilerek sistemin tümüyle oturduğu zaman üst üste koyarak büyüyecek ve gelişecek olan bir Tekirdağ hayali gözümüzde canlandıramıyorsak, burada eksikliğin Büyükşehir de değil insanların kendi kafaların da olabileceğini düşünüyorum. Yukarda belirttiğim bir türlü kurtulamadığımız virüslü kafalar misali… Benden Yıldızlı Dokuz Puan Büyükşehir Belediyesine geliyor…
Neden 10 puan değil derseniz…
Eeee kimse ve hiçbir iş mükemmel değildir.

En son 29 Ocak Cuma Günü Süleymanpaşa Belediye Başkanı sayın Cüneyt Yüksel ile biraraya gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Albayrak’ın ortak düzenledikleri basın toplantısına katıldım.
Öncelikle her iki Belediye Başkanını’da Süleymanpaşa’mıza yaptıkları yatırımlar, işler, gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirmeyi planladıkları projeler kapsamında tebrik ediyorum. Biz Tekirdağlılar çalışkan insanlarız ve bu sebeple de çalışkan insanları severiz. Bir sohbet ortamında, düşmanlık içermeyen takılmalarla yürütülen bilgilendirme konuşması gerçekten uyum içinde olduklarını gösteriyordu. Bu da bence açıkça şu anlama geliyor; şehre hizmet etmek particiliğin etiketi altında değil kişiliklerin özveri ve güçlü bir takım ruhu etkisi altında çalışma isteği ile olur.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bürokratlarının yatırım konferansından sonra söz alan Süleymanpaşa Belediye Başkanı sayın Cüneyt Yüksel ilk cümlesi ile tüm özverili çalışmayı anlatmış oldu bana göre. Cümle aklımda kaldığı kadarıyla yaklaşık olarak şöyleydi;

“75 milyon borçla devir aldığımız belediyenin, geçen süre içinde bugüne kadar 100 milyonu geçen yatırım tutarı ile yapmış olduğumuz hizmetlere karşın şuan ki yaklaşık güncel borcu 77 milyondur.”

Bakın burası çok önemli!!! Her ne kadar burada eski sevgili bakanımıza şaka yaparak atıfta bulunsam da burası gerçekten çok önemli. 77 milyon (son borç) – 75 milyon (devralınan borç) = 2 milyon Cüneyt Yüksel döneminde artan borç. Peki 100 milyonu geçen yatırım neden bu borç hanesinde yer almıyor? Tabii ki size şimdi bir mimar olarak Süleyanpaşa Belediyesinin yapmış olduğu alt-üst yapı yatırımlarının sayfalar dolusu metraj ve keşif listelerini çıkartıp, bir karşılaştırma yapmayacağım uzun uzun. Buna gerek ve lüzum yok. Görünen köy kılavuz ister mi? İstemez. Bu bence idare etmenin ve yönetmenin ustalığından kaynaklanıyor. Sizi de tebrik ederim kıymetli Cumhur İttifakı Belediye Başkanı sayın Cüneyt Yüksel başkan… Benden üç Yıldızlı Dokuz Puan Süleymanpaşa Belediyesine geliyor… Çift yıldız size Cüneyt Başkan, bir yıldız da ilaveten Milliyetçi Hareket Partisi için…
Neden 10 puan değil derseniz…
Eeee kimse ve hiçbir iş mükemmel değildir.

Sözlerime son verirken, Türk basınının en iyi örneklerinden biri olan, usta kalem, büyük ATATÜRKÇÜ, Cumhuriyet devrimi şehitlerimizden ve tam bir TÜRK Milliyetçisi Uğur Mumcu’yu katledilişinin 28. yılında büyük saygı ile anıyorum. Kut’lu tini şad olsun.
BİR KESKİN KALEM, BİR KIRIK GÖZLÜK
YÜREKLİ YİĞİTLERE HATIRAN OLSUN
UĞURLAR OLSUN…
TENGRİ BİZ MENEN! (TANRI BİZİMLE!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir