BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ!

Baş döndüren bir siyasi hareketlilik diye düşünmeyi bile çok tercih ederdim fakat bu İstanbul seçimlerinde son güne kadar yaşanan olayları bir vatandaş gözüyle sadece mide bulandıran bir siyasi kıpraşma olarak değerlendiriyorum.
Sözlerime devam etmeden önce yaklaşık 800.000 oy farkı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen sayın Emrem İmamoğlu’nu ve onunla mücadele veren herkesi öncelikle tebrik ediyorum. Gerçekten başarılı bir iş çıkardılar.
Şayet bir siyasetçi olarak, bu ezici üstün başarı ortaya çıkarken geçen kısa zaman zarfında ne oldu da yani 31 Mart seçimlerinde 13.000 fark ile seçilmiş olan, mazbatası verilen, göreve başladıktan kısa bir süre sonra mazbatası yeniden alınıp tekrar edilen seçimlerde rakibi Binali Yıldırım beye 800.000 oy fark atan sayın Ekrem İmamoğlu’na neredeyse 3 ay içinde bu farkı kimler verdi ve hangi olaylar verdirdi diye sorgulamazsanız size naçizane tavsiyem; erkenden emekliliğe gidip daha fazla o değerli dana derisi koltuklara basınç uygulamayın.
Herkes tutturmuş bu ülke de bir kürt meselesi var, bir kürt sorunu var yok bilmem ne. Hayır arkadaş, kürt sorunu diye birşey yoktur. Bu ülkede ki tek sorun TÜRK olamayanların ve TÜRKLÜKTEN rahatsız olanların sorunlarıdır ve bunun içinde her türlü etnik kesimden insanlar vardır. Kürdüde vardır, Gürcü’süde vardır, Ermeni’side vardır, Pontus artıkları da vardır. Vardır da vardır. Ben o yüzden her zaman, aynen BAŞBUĞ ATATÜRK’ÜN dediği gibi ‘Misakı Milli sınırları dahilinde yaşayan halka TÜRK denir’ anlayışı ile bu vatanda yaşayıp vatana ve TÜRKLÜĞE ihanet etmeyen hiç kimseyi birbirinden ayırmıyorum. Ama kendini bizden ayırıp ‘Hayır TÜRK değilim ki, biz MOZAİĞİZ’ fikri ile dolaşanlara da zorla şerefli TÜRKLÜĞÜ layık görmem imkansız bir durumdur. Her yörenin kültürü farklıdır, öyle de olsun zaten, bizim zenginliğimiz farklı kültürlere sahip oluşumuzdur. Zenginliğimiz farklı soylardan geliyor olmamız değildir. Biz hepimiz bir soyuz hepimiz TÜRK soyuyuz. Bu birleştiricidir. Diğer her türlü fikir ve işlev ancak ve ancak bölücülük alt başlığı altında sıralanabilir. Ülkemizde sorun değil, bizi bir değil ‘Mozaik’ gören sorunlular çokça mevcuttur.
Gelelim seçimden önce yaşatılan son iki güne.
Bakın; çözüm süreci dediğiniz, muhattap alınan kürtler tarafından ihanet ile sonlandırılan, günleri bir daha yüce TÜRK MİLLETİ yaşamak istemiyor. Açık ve net. Şuan üzerinde çalıştığınız yeni politik manevralarınız içinde etnik kökenler üzerine hazırladığınız hedef odaklı projeleriniz varsa olduğu gibi çöpe atabilirsiniz. Ne oldu son iki gün? ‘Beka’ korkutması ile milli duygularımızı esir alanlar birden bire döl artıklarının ‘bela’ söylemlerine işaret eder olmadılar mı?
Terör örgütü arananlar listesinin üst sıralarında yer alan bir bölücü katil teröristi devlet kanalının muhabirinin bulup konuşturup bunu yayınlayabilmesi bir çok zaafiyetin devletin yönetim kadrosunda var olduğunun apaçık ispatıdır. En başta sorgulanması gereken hususlar şöyledir:
1- Bu kontrol mekanizmaları işlerini neden yapmıyor?
2- Acaba eli kanlı bölücü terörist osman öcalan’ı bulup konuşturan muhabir MİT başkanı olsa ülke adına daha yararlı olmaz mı?
3- Bu hazırlanan aranan teröristler listelerinde başlarına ödül konarak yer verilen zatlar gerçekten aranıyor mu?
4- O listelerde yer alan kişilerden Cumhurbaşkanlığı makamının haberi olmaz mı?
5- Terörist liste de yer alıyor fakat devlet kanalında güncel bir röportajına yer veriliyor ve bununla ilgili sayın CB, TRT kanalında çalışanların işlerini çok iyi bildikleri ve hata yapmayacakları yönünde bir açıklama da bulunuyor. Bu ne anlama geliyor? Listelerin güncellendiği ve başına ödül konmuş eli kanlı teröristlerin o listelerde artık yer almadığı anlamı taşıyor olabilir mi?
6- Bu kaynağı belli olmayan fakat vergülüm-algülüm ilişkilerine dayanabilme ihtimali yüksek olan gelişmeler ikinci bir çözüm sürecinin gizliden gizliye başladığına işaret ediyor olabilir mi?
Böyle niyetleriniz varsa iyi dinleyin; TÜRKLÜK duygularını derinden hissetmeyen sizler i-kinci süreç gözüyle rahatlıkla bakabilirsiniz belki ama biz duruma doğrudan doğruya kinci süreç gözüyle bakarız ve olmayan sorunları varmış gibi gösteren siyaseti de tarihin tozlu raflarına kaldırıp kısa zaman içinde toz tutmasını sağlatırız.
3 ayda 13.000 oydan 800.000 oya çıkan farkın çok heves saldığınız bu topraklarda bir etnik grup olarak yaşayan kürtlerin oyu olmadığı apaçık görülmelidir. Çünkü onlar eğer verdilerse ki verdikleri görülüyor, 31 Mart’ta da Ekrem İmamoğlu’na verdiler, tekrarlanan seçimde de yine ona verdiler. Oy farkını yaratan TÜRK MİLLİYETÇİLERİ oldu.
Bakın burası çok önemli;
Oy uğruna bebek katili terörist eli kanlı p*ç öcalan ve aşağılık uzantıları ile ilgili oluşturulan gündemler, devlet düşmanı ahmetkaya denen geberiğin leşini ülkeye getirme vaatleri, TÜRKMEN katili barzani torununun yemin törenine katılıp sözde k*rdistan toprakları için sarı poşet pisliği olarak geberen leştriklere saygı duruşunda bulunmaklar, v.s. v.s. …
Bu vatanın gerçek evlatlarının hiç bir zaman makam mevki derdi olmamıştır. Bizim tek derdimiz bu kutsal kadim TÜRK topraklarında yüce TÜRK MİLLETİNİN şerefli ve onurlu birer fertleri olarak huzur ve refah içinde yaşamaktır.
Birşeyi hiç yakıştıramadım ve buradan sormak, öğrenmek istiyorum.
‘Sayın Cumhurbaşkanı,
TÜRK milleti olarak mazlumların daima yanında olmasını bildiğimiz için mazlum gördüğümüz Filistin halkına uygulanan şiddete karşı DAVOS ta sergilediğiniz tutumu takdirle karşıladım ve sizinle bu sebepten dolayı gurur duydum. Arap milletinin ölmesinin sizi derinden üzdüğünü görebiliyoruz.
Peki 40 yıldan beri bölücü pkk terör örgütü yüzünden 40 binin üzerinde şehit olup akan TÜRK kanı, TÜRK vatanı uğruna batan nice güneşlerimiz, seçimden önce imralı canisi öcalanın mektubunu yorumlarken hiç aklınıza gelmedi mi? Davosta ki tutumunuz gibi; ‘ne mektup yorumu, ben o teröristin adını dahi ağzıma almam’ diye duygular hiç oluşmadı mı yüreğiniz de? Bu kadar mı duygularınız/hisleriniz bizden uzak’

TENGRİ BİZ MENEN! (TANRI BİZİMLE!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir