Başkan Eşkinat Tekirdağ Macaristan Dostluk Derneği yemeğine katıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; Tekirdağ Macaristan Dostluk Derneği tarafından düzenlenen Rakoczi yeni yıl yemeğine katıldı.

Ramada Otel’de gerçekleşen etkinliğe Başkan Eşkinat eşi Belgin Eşkinat ile katılırken Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrıch, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Macaristan Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Güneş Gürseler, Macaristan Tekirdağ Fahri Konsolosu Erdoğan Erken, Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler katıldı.

ESKİ TEKİRDAĞ VE MACARİSTAN FOTOĞRAF SERGİSİ İLE BAŞLADI

Macaristan ve Tekirdağ’a ait eski fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi ile başlayan gece de Tekirdağ Macaristan Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Güneş Gürseler, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat konuşma gerçekleştirdi.

EŞKİNAT: “2019 YILINDA ŞEHRİMİZ MACAR DOSTLARIMIZIN AKININA UĞRAYACAKTIR”

Konuşmasında Macaristan Parlamentosunun 2019 yılını “Rakoczi Yılı” ilan etmesinin Tekirdağ için büyük önem taşıdığına değinen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Macaristan Parlamentosu Türk-Macar dostluğu açısından oldukça önemli bir karar aldı. 2019 yılını Rakoczi yılı ilan etti. Prens II. Rakoczi uzun yıllar şehrimizde yaşamış, Macar halk kahramanıdır. Bu karar şunu gösteriyor ki 2019 yılında şehrimiz Macar dostlarımızın akınına uğrayacaktır. Bize düşen görevde dostlarımızı burada en iyi şekilde ağırlamak olacaktır.” diye konuştu.

Gece açılış konuşmalarının ardından müzik dinletisi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir