BENCE HİÇ İYİ OLMADI

Kimsenin tanımayıp, sadece ABD Başkanı Trump’ın İsrail’in Başkentini Kudüs olarak tanıdığı açıklamalarından sonra 48 ülkeden katılımın gerçekleşmesiyle İstanbul’da toplanan İslam İş birliği TeşkilatıOlağanüstü İslam Zirvesi Konferansı’nda Kudüs Filistin’in işgal altındaki Başkenti olarak ilan edildi. Bu kararlı davranışı ve açıklamalarından dolayı sayın Cumhurbaşkanımızla kim gurur duymadım dese, yalan konuşmuş olur bu ülkede. Evet, biz işte böyle olmalıyız, uluslararası kararlar almalı, dik durmalı ve sözümüzü dinletmeliyiz. Benim için burada ‘konu’ önemli değildi, önemli olan sergilediğimiz duruştu. Neden konu önemli değil dedim biliyor musunuz sevgili okurlar? Çünkü benim bazı durumlar çok gücüme gidiyor… İslam ülkeleri hazır toplanmışken yapılan radikal açıklamalarda eksik olan hususlar yok muydu sizce? Bence vardı… Örneğin işgal altındaki Dağlık Karabağ’a neden destek çıkmak için olağanüstü toplanıp açıklama yapamıyoruz? K.K.T.C.’nin tanınması için neden İslam ülkeleri toplanıp açıklamalar yapamıyor, kararlar alamıyor? Ya Doğu Türkistan’da ki Çin zulmüne karşı kan kardeşlerimize neden sahip çıkmıyoruz? Konu arap olunca aslan kesilenler, Türkler söz konusu olduğunda neden ‘biz Türkiye milliyetçisiyiz, kendi sınırlarımıza bakarız’ gibi manasız ve boş laflar ardına sığınarak konuyu kapatıveriyorlar. ‘Türkiye Milliyetçisi’ de ne demek oluyor? Araplar her şeyimiz ama Türkler sınırlar dahilinde korunurlar, haricindekiler yok olsun gitsin mi demek? Ne demek bu? Ben anlamadım, anlayan birileri varsa anlatsın lütfen. Yani duruşlar, açıklamalar doğru lakin konular ve bakılan yönler eksik. Evet açık konuşuyorum; bir Türk devleti olarak önceliklerimizin hatalı ve eksik, hem de fazlasıyla çok çok eksik olduğunu düşünüyorum.


Hani bir söz vardır ‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’ diye… Benim nazarımda insan kimin yanında durursa fikride zikri de onun gibidir. İnsan dediğime bakmayın, bu her türlü oluşum, grup içinde böyledir. Ortak fikirler, ortak düşünceler insanları veya toplulukları bir araya getirir. Sayın Cumhurbaşkanımızın İslam Ülkeleri konferansının ardından, hani diğerleri var ya birde bu ülkede, hiç bekletmeden ‘Bir Arada Yaşamanın ve Barışın İmkanlarını Aramak Ortadoğu Konferansı’ adı altında toplanmışlar. Bunlar kimlerdi biliyor musunuz? Aaaaa, yoksa bilmiyor musunuz? Hemen söyleyeyim; tüm HAYIR bloğuydu! Halamı çıkaramadınız? Sıkı durun tek tek sayıyorum; biri sırf Atatürk’ün kurduğu parti diye Tekirdağ tarafından çok sevilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öbürü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, birde hani Atatürk’ü parti lideri olarak tanıtanların partisi vardı ya, hani Türkün KAYI boyunun simgesi, IYI Parti Genel İşler Konseyi Üyesi Nuri Okutan. Maşallah maşallah değil mi, nasıl birlik olmuşlar, ama hepsi bu kadar mı? Bir düşüneyim, haaaaaaa van minit yaaa! Birde şu eli kanlı, hain, bölücü terör örgütü pe-kaka/pyd teröristlerini kendilerine kardeş ve her birini Türk devletine karşı birer gerilla (=özgürlük savaşçısı) olarak gören HDP partisi adına sözcüsü Ayhan Bilgen’in katılımlarıyla birlik mesajları mı verdiniz hep birlikte el ele, ne yaptınız siz öyle?Neyi ne için yaptınız? Yazıktır, günahtır.Size soruyorum; ‘Her defasında benim güzel Atamın adının ardına sığınarak attığınız adımlarınızla aynı anda zafere giden her yol mubahtır deyip, terörist kardeşleriyle el ele tutuşmaya utanmıyor musunuz? Ben sizi bu halde gördüğümde, Atam’a karşı, yaptıklarınızdan utanıyorum, siz hiç mi utanmıyor musunuz?’ Neyi merak ediyorum biliyor musunuz? Doğru yolda ilerleyebilmek için mi terörist kardeşleriyle birlik olma ihtiyacı duyuyorsunuz? Yoksa iktidara giden yolun terörist kardeşinin evinden mi geçtiğini düşünüyorsunuz? Neyiniz ortak olabilir ki bu terörist fikirlerle? Atam ‘Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.‘ demiş. Peki siz damarınızda bu kanı bulamıyor musunuz da terörist kardeşleriyle birlikte olabilmek için ortamları ve fırsatları kaçırmıyorsunuz? Yoksa niyetiniz Atatürkçü insanları bir çatı altında toplayıp, sonrada onları sırtından vurmak mı? Amaç nedir, neee? Artık sizin bu hareketlerinize sinirleniyorum. Atatürkçü’yüm deyip, terörist kardeşleriyle birlikte mi barışı aramaya çıktınız? Durun ve sadece bir an gerçekten Atatürk gibi düşünün. O böyle mi yapmıştı? İsyan edenlerle birlik olup mu düşman güçlerini vatandan atmıştı? Söylemedi demeyin; siz teröristle sözüm ona ‘barışı’ ararsanız, o barışı anca komşunun çocuğuna verdiği isimde bulabilir siniz.

İYİ Parti kuruldu, millet bir umutlandı. Tamam itiraf ediyorum, bende başlarda umutluydum. Hele gene bayan bir lider olması zaten tarafımca pozitif ayrımcılığa giriyordu. Sonraları huylandım ve nihayetinde bu hafta notunu verdim. Atatürkçü olmak en başta tam bir Türkçü olmak anlamına gelir ve bırakın terörist fikirleri olan insanlarla ortak açıklama yapmayı, her bir Türkçü, asker ve polis kardeşini şehit eden teröristlerin kardeşleriyle aynı ortamda dahi bulunmayı kesinlikle reddeder. Unutmayın ‘Hata yapan kaybeder’.

Tanrı Türk’ü tüm maskeli Türk düşmanlarından korusun. AMİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir