BÖRTEÇİNE 1/07 BİLDİRGESİ

1- TÜRK DEVLETLERİNDE MANDA VE HİMAYE KABUL EDİLEMEZ BİR OLGUDUR. BU SEBEPLE; TÜRK DEVLET YÖNETİMLERİNCE DEVLETİN TAM BAĞIMSIZLIK İLKESİNE ZARAR VEREBİLECEK UNSURLAR VE GELİŞMELER, İLİŞKİLERİN DÜZGÜN OLDUĞU ÜLKELER DAHİL HİÇ BİR ÜLKEDEN DEĞERİ YÜKSEK OLAN HEDİYELER VE HİBELERİN KABUL EDİLMEMESİ GİBİ, KESİNLİKLE KABUL EDİLMEMELİDİR.

2- TÜRK DEVLETLERİ, TEK MİLLET OLAN TÜRK MİLLETİNİN OLUŞTURDUĞU AYRI DEVLETLERDİR. DEVLET OLUŞTURAN VEYA DEVLETLEŞEMEMİŞ TÜM DEĞERLİ TÜRK YURTLARINDA EN ÖNEMLİ BİRLEŞTİRİCİ UNSUR SOYDUR VE BU SOYDA TÜRK SOYUDUR, TÜRKLÜKTÜR.

3- TÜRK DEVLETLERİ TOPRAKLARINDA KALAN ARAZİLERİN YABANCI KİMLİKLİ ŞAHIS VE ŞİRKETLERE SATIŞ İŞLEMLERİ DERHAL DURDURULMALI VE BU HUSUSTA KANUNLARLA YABANCILARA TANINAN, İLÇE YÜZ ÖLÇÜMÜNÜN %10’UNA KADAR VEYA ÜLKE GENELİNDE EN FAZLA 30 HEKTAR TOPRAK ALANI SATIN ALABİLMESİ GİBİ, HAKLAR İPTAL EDİLMELİDİR. TÜRK’ÜN KANI İLE ELDE EDİLEN BU TOPRAKLAR PARA İLE TÜRK OLMAYANA SATILMAMALIDIR!

4- BİR TÜRK DEVLETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE BAĞLI TÜM İLKÖĞRETİM SEVİYESİ OKULLARINDA KALDIRILAN ANDIMIZ TEKRARDAN ÖĞRENCİLERE OKUTULMALIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir