BÖRTEÇİNE 1/08 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE ÜLKE YÖNETİMİNİ ALAKADAR EDEN DURUMLAR YİNE O ÜLKENİN ÖZ VATANDAŞLARININ GÖREVLENDİRİLMESİ SURETİYLE ÇÖZÜLMELİ, ÜLKE YÖNETİMLERİNE YABANCI MENŞEİLİ UNSURLARIN İŞTİRAKLARI KATİ SURETLE ENGELLENMELİDİR.

2- TÜRK DEVLETLERİNİN KATILIMLARIYLA OLUŞACAK OLAN TÜRK BİRLİĞİNE BİR AN ÖNCE RESMİYET KAZANDIRILARAK KÜLTÜREL VE TİCARİ ALANLARDA İŞBİRLİĞİNİN ARTIRILMASI, TÜRK DEVLETLERİ ARASINDA MEVCUT SINIRLARIN KALDIRILMASI, ÜYE ÜLKE VATANDAŞLARINA BİRLİK SINIRLARI DAHİLİNDE ÖZGÜRCE GAYRİMENKUL EDİNME, ULAŞIM VE SEYAHAT HAKKI VERİLMESİ İÇİN GEREKEN TEZ ELDEN YAPILMALIDIR.

3- TÜRK BİRLİĞİ, ADRİYATİKTEN ÇİN SEDDİNE KADAR İNANCI NE OLURSA OLSUN TÜM TÜRK DEVLETLERİNİ KAPSAMALI, DEVLETLEŞEMEMİŞ TÜRK HALKLARINA FAHRİ DEVLET UNVANI VERİLEREK KENDİLERİNE TÜRK BİRLİĞİNDE TEMSİL EDİLME VE SÖZ SAHİBİ OLMA HAKKI TANINMALIDIR.

4- TÜRK DEVLETLERİNİN GELECEĞİNİN GARANTİSİ OLAN TÜRK GENÇLERİ İÇİN; KENDİ ÖZ KÜLTÜRLERİNİ, ÖZ VATAN ORTA ASYA TÜRK GELENEKLERİNİ VE ADETLERİNİ KAPSAYACAK OLAN SPOR AKTİVİTELERİNE OKULLARDA ZORUNLU DERS OLARAK YER VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir