BÖRTEÇİNE 1/10 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİ AYNI SOY, AYNI KÜLTÜR VE AYNI IRKA MENSUP İNSANLARDAN OLUŞTUĞUNDAN ‘FEDERAL TURAN TÜRK BİRLEŞİK DEVLETLERİ’ ŞEMSİYESİ ALTINDA DEĞİŞMEZ NİTELİKLERİ OLACAK OLAN TÜRK MİLLETİ, TÜRK DEVLETİ, TÜRK BAYRAĞI IŞIĞINDA BİRLEŞİP, ŞUAN MEVCUTTA VAR OLAN TÜRK DEVLETLERİ MEVCUT ÜNİTER YAPILARINI FEDERAL TURAN TÜRK BİRLEŞİK DEVLETLERİ İÇİNDE KORUMALIDIRLAR.

2- TÜRK MİLLETİ İLE ARAP MİLLETİ BİRBİRİNDEN FARKLI YARATILMIŞ İKİ AYRI IRK VE ÖZELLİKTE OLUP ARAPLARIN TÜRK MİLLETİNE HİÇ BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR. İNSANLIK ALEMİNDE BİR ÜSTÜNLÜK VAR İSE, ODA ANCAK YARADILIŞTAN BU YANA TARİHİ KUDRETLİ KANIYLA, YÜKSEK MEDENİYETE SAHİP KÜLTÜRÜYLE VE DİK DURUŞUYLA YAZMIŞ OLAN TÜRK MİLLETİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ OLABİLİR.

3- TÜRK DEVLETLERİNE BAŞKAN SEÇİLENLERİN ÖNDE GELEN İLK ÖZELLİĞİ TÜRKLÜKLERİNLE VE 17 BİN YILDAN BU YANA SÜRE GELMİŞ TÜRK KÜLTÜRÜNLE GURUR DUYUYOR OLMALARIDIR. TÜRKLÜK İLE GURUR DUYMAYI BİR ‘DAYATMA’ OLARAK GÖREN ZİHNİYETLER TOPLUMDAN AYIKLANMALI VE HİÇ BİR DEVLET GÖREVİNDE KENDİLERİNE YER BULMAMALIDIRLAR. DEVLETİN DENETLEME ORGANINDA BU HUSUSTA ÖZVERİ VE BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE ÇALIŞACAK ÖZEL EĞİTİMLİ DENETMENLER GÖREVLENDİRİLMELİDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir