BÖRTEÇİNE 1/11 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE DEVLETİN VATANDAŞINA SAĞLAMASI GEREKTİĞİ MİNİMUM SOSYAL İMKANLARDAN FAYDALANMAK ÖNCELİKLE O DEVLETİN KURUCU UNSURU OLAN TÜRK ULUSUNUN FERTLERİNE AİT OLMALIDIR. NEDENİ HER NE OLURSA OLSUN SONRADAN DEĞERLİ TÜRK YURTLARINA YERLEŞİP TÜRK SOYUNDAN OLMAYAN İNSANLARIN TÜRK TOPLUM İÇİNDE BİR AYRICALIĞI VE ÖNCELİĞİ SÖZ KONUSU OLMAMALIDIR.

2- TÜRK TOPLUMLARINA TÜRKLÜK HİSSİYATI DAHA EN TEMELDEN AŞILANMALI VE KUVVETLİ TARİH BİLGİSİ ÖĞRETİLEREK 17 BİN YILDAN BU YANA HANGİ ŞARTLAR VE KOŞULLARDA DEFALARCA VAR OLUŞ MÜCADELESİ VERDİĞİMİZİN BİLİNCİ İLE KENDİ KÖKLERİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKLİLİĞİ IŞIĞINDA TOPLUMDA, GEÇMİŞİ BİLMEZ VE ŞANLI TARİHİMİZE SAHİP ÇIKMAZ İSEK GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEKTEN ACİZ KALABİLECEĞİMİZİN BİLİNCİ UYANDIRILMALI.

3- TÜM TÜRK DEVLETLERİNİN GÜÇLENİP DÜNYA ÜZERİNDE DİĞER DEVLETLERE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMALARININ TEMELİNDE YATAN LAİKLİK OLGUSU TEMEL YÖNETİM ANLAYIŞI OLARAK BENİMSENMELİ, DEVLET EKONOMİSİNİ ŞAHLANDIRACAK VE DEVLETİ YERYÜZÜNDE GÜÇLÜ VE TAM BAĞIMSIZ KILACAK OLAN DURUMUN İLİM, BİLİM VE TEKNOLOJİYE VERİLEN ÖNEM VE YATIRIMLARA DAYANDIĞININ BİLİNCİ İLE EĞİTİM SİSTEMİNE EN BÜYÜK DEĞER VERİLMELİDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir