BÖRTEÇİNE 1/14 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE LAİKLİK VE TÜRKÇÜLÜK OLMASI GEREKEN, TAVİZİ OLMAYAN VE ETKİN OLAN EN ÖNEMLİ YÖNETİM ANLAYIŞI OLMALIDIR.

2- KENDİ VATANI İÇİN MÜCADELE ETMEKTEN KAÇIP TÜRK DEVLETLERİNE SIĞINMAK İSTEYİP ÖZELLİKLE SAVAŞACAK NİTELİKTE OLAN ERKEKLERE VATANDAŞLIK VERİLMEMELİ VE BUNLAR VERİLECEK ASKERİ EĞİTİMİN ARDINDAN KENDİ TOPRAKLARINA GERİ GÖNDERİLMELİDİRLER.

3- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE TÜRK SOYUNDAN OLMAYAN MÜLTECİLERE BELLİ KISITLI BİR SÜRE (6 AYLIK EĞİTİM) TÜRK DİLİ, AHLAKI, ÖRF VE ADETİ ÖĞRETİLECEK KURSLAR DEVLET ELİYLE DÜZENLENMELİ. BU KURSLARI BAŞARIYLA TAMAMLAYIP SONUNDA TABİ OLACAKLARI BİRKAÇ KONU BAŞLIĞINDAN OLUŞAN TÜRK VATANDAŞLIĞI HAKKI EDİNME SINAVINI BAŞARIYLA GEÇMELERİ HALİNDE , DEVLETE ÖDEYECEKLERİ BELLİ MİKTAR HARÇ KARŞILIĞINDA ANCAK ŞANLI ŞEREFLİ, ONURLU VE GURURLU, EN AŞAĞI 17 BİN YILLIK TARİHE SAHNE OLMUŞ, KAHRAMANLIK ÖYKÜLERİ İLE DOLU, TARİH YAZAN VE BİRÇOK TOPLUMUN MEDENİYETİNİN VE KÜLTÜRÜNÜN OLUŞMASINA ÖNCÜLÜK ETMİŞ GELENEK VE GÖRENEKLERİYLE BİR MEDENİYETE SAHİP ULUĞ TÜRK VATANDAŞLIĞINI YİNE SÖZLÜ MÜLAKAT ESNASINDA BELLİ DEĞERLENDİRMELERDEN VE SÜZGEÇLERDEN GEÇİRİLDİKTEN SONRA ELDE EDEBİLMELERİ MÜMKÜN OLMALIDIR. AKSİ TAKDİRDE TÜM HAKLARI İPTAL EDİLİP SINIR DIŞI EDİLMELİDİRLER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir