BÖRTEÇİNE 1/16 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE TÜRK’E HİZMET, VATANA HİZMET GİBİ KAVRAMLAR ANA GÖREV OLARAK BENİMSENMELİ, DEVLET MEMURU OLSUN OLMASIN HER TÜRK VATANDAŞI DEVLETİNE VE VATANINA KARŞI SORUMLULUK BİLİNCİ İLE ÖZÜNDE TÜRK KÜLTÜR VE AHLAKINI BENİMSEMİŞ BİR DÜZENDE EĞİTİLEREK YETİŞTİRİLMELİDİR.

2- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE ANA OMURGANIN TURAN BİRLEŞİK TÜRK DEVLETLERİ FEDERASYONU OLDUĞU KABUL EDİLMELİ, HER BİR MEVCUT TÜRK DEVLETİ BU TÜRK BİRLİĞİ FEDERASYONUNUN BİRER EYALETİ KONUMUNDA BULUNMALI VE HER BİRİ AYRI AYRI KENDİ DEVLETLERİNİ YÖNETECEK KAPASİTE VE SAVUNACAK ASKERİ GÜÇTE OLMALIDIR.

3- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE TARIMDAN SANAYİYE ÜRETİM MEKANİZMALARININ YÜZDE YÜZ AKTİVASYONU SAĞLANARAK OLUŞTURULACAK TÜRK ORTAK PAZARI DAHİLİNDE ALIŞ-VERİŞ YAPILMALI, YABANCI DEVLETLERE KARŞI SADECE İHRACAT POLİTİKASI ELE ALINMALIDIR. İTHALAT POLİTİKALARI İSE ANCAK, TEKNOLOJİK AÇIDAN GERİ KALINMIŞ ALANLARDA SINIRLI MİKTARLARDA OLACAK ŞEKİLDE ŞEKİLLENMELİDİR. BU GERİ KALINMIŞLIK İSE EĞİTİME YAPILACAK YATIRIMLAR İLE ZAMAN İÇİNDE TELAFİ EDİLMELİ, TÜRK BİRLİĞİ FEDERASYONU DAHİLİNDE OLAN TÜM TÜRK DEVLETLERİ KENDİ İÇLERİNDE TEKNOLOJİ VE BİLGİ BİRİKİMİ PAYLAŞIMI AÇISINDAN BİRBİRİ İLE SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDE OLABİLECEK BİR AĞ OLUŞTURMALIDIRLAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir