BÖRTEÇİNE 1/21 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE YAŞAYIP VATANDAŞLIK HAKKINA SAHİP OLMUŞ HERKESE TÜRK DENİR. TÜRK VATANDAŞI OLUPTA TÜRKLÜĞÜ KABUL ETMEDİKLERİ YÖNÜNDE BEYANAT VERDİKLERİ TESPİT EDİLENLERİN ZAMAN GEÇİRMEDEN VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMASI İÇİN GEREKEN HER TÜRLÜ RESMİ SÜREÇ BAŞLATILMALIDIR.

2- TÜM TÜRK DEVLETLERİ NDE ÜNİVERSİTELERİN ORTAK ÇALIŞMALARI VE EĞİTİM KALİTELERİNİN EŞİTLENMESİ YÖNÜNDE GÜÇSÜZ OLANA GÜÇ DESTEĞİ VERİLMELİ VE TÜRK CUMHURİYETLERİ ARASINDA, TÜRK HALKLARININ KAYNAŞMASI VE BİRBİRİNİ TANIMASI AÇISINDAN OLUMLU SONUÇLAR DOĞURACAK, OLUŞTURULACAK OLAN LİSANS/LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI SAYESİNDE DEVLETLERİN DESTEĞİ İLE DAHA FAZLA ÖĞRENCİLERİN BU PROGRAMDAN FAYDALANMASI SAĞLANMALIDIR.

3- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE TAMAMIYLA TÜRK KÜLTÜRÜNÜ VE TARİHİNİ YANSITACAK OLAN ULUSLARARASI FUARLAR SIKLIKLA DÜZENLENMELİ, TARİH ARAŞTIRMALARINA GÖRE İNSANLIĞIN ATA-KÖKENİ OLAN TÜRK IRKINI YİNE ASLINDA TÜRK IRKINDAN TÜREMİŞ OLAN DİĞER ULUSLARA ÖZENDİREREK TANITMALI, M.Ö. 17 BİN YILA KADAR KANITLANMIŞ GERÇEK TÜRK TARİHİ BAŞTA BÜYÜK TÜRK MİLLETİ FERTLERİNE OLMAK ÜZERE TÜM DÜNYAYA ÇEKİLECEK OLAN PROFESYONEL SİNEMA FİLMLERİ İLE TANITILMALIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir