BÖRTEÇİNE 1/22 BİLDİRGESİ

1- TÜM TÜRK DEVLETLERİNDE TURAN BİRLİĞİNİN KURULMASI YÖNÜNDE YAPILAN GİRİŞİMLERİN BAŞLAGICI OLARAK KABUL EDİLECEK TÜRK DEVLETLERİ ARASINDA TÜRK VATANDAŞLARININ ÖZGÜRCE SEYAHAT EDEBİLMELERİNE OLANAK SAĞLAYACAK KİMLİK KARTLARI ÇIKARILMALI VE BU KARTLAR DAHA ÖNCE BELİRLİ SUÇLARI İŞLEMEMİŞ VE BU SUÇLARDAN HÜKÜM GİYMEMİŞ ÜLKE VATANDAŞLARINA ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE DAĞITILMALIDIR. BAZI TÜRK DEVLETLERİ ARASINDA VAR OLAN VİZE UYGULAMALARI TAMAMEN KALDIRILMALIDIR.

2- TÜM TÜRK DEVLETLERİNE AİT TOPRAK PARÇALARI ÜZERİNDE HER BÖLGE VE COĞRAFYA İÇİN DEMOGRAFİK YAPININ TÜRK IRKI YÖNÜNDEN BASKIN OLMASINI SAĞLAMAK İÇİN AİLE PLANLAMASINDAN YERLEŞİM PLANLAMASINA KADAR NÜFUS YOĞUNLUĞUNU ETKİLEYECEK HER ALANDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMELİ, ŞARTLARI SAĞLAMAYAN BÖLGELER VE/VEYA YERLEŞİMLER TESPİT EDİLİP ÇÖZÜM OLUŞTURULUP SORUN HIZLI BİR UYGULAMA PLANI İLE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALIDIR.

3- TÜM TÜRKLERİN ANAYURDU SAYILAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ, TÜM TÜRK HALKLARINA KARŞI TAŞIDIĞI SORUMLULUĞUN BİLİNCİ İLE ÜLKE İNSANINA TÜRKÇÜLÜĞÜ VE TURANCILIĞI AŞILAYICI PROGRAMLAR DÜZENLEMELİ VE DEVLETLEŞEMEMİŞ TÜM TÜRK HALKLARINA SAHİP ÇIKMALIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir