DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ZULME BİR DUR DE!

İstanbul’da bir özel radyo kanalında yapılan programa konuk olan  Uygur Türklerinin haklarını savunan Nurbay Acar Doğu Türkistan’da Çin devletinin Uygur Türklerine karşı insanlık dışı uygulamalarına dikkat çekerek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Acar ‘ Biz Doğu Türkistan için “Savaşalım” demiyoruz. Arakan’a, Suriye’ye, Filistin’e şura bura gönderilen İnsani yardımlar Doğu Türkistan’a da gönderilsin hiç demiyoruz! Biz Doğu Türkistan’daki insanlık dışı uygulamaları tüm Dünya görsün istiyoruz. Siyasi Liderlerimiz, Medya Kuruluşlarımız, Derneklerimiz bunu Dünya’ya duyursun, Dünya Çin’e yaptırım uygulasın istiyoruz! Türkiye’ye iltica eden Uygur soydaşlarımıza şartsız, koşulsuz iş imkanı ve vatandaşlık verilsin istiyoruz! 4.5 milyon Suriyeli’ye sağladığınız Milyar Milyar kaynakları Türkiye’de yaşamaya çalışan Uygurlara da sağlayın istiyoruz!’ dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

‘Doğu Türkistan’daki zulme dur dediğim için ırkçı oluyorsam ben ırkçıyım! Orda akan kan benim kanım. Orda yaşayan insanlar Tavuk değil! Türk onlar Türk! Ben müslüman bir Türküm! Benim için önce Türk gelir, sonra insanlık gelir! Kanayan parmağıma ağlıyorum diye ırkçı oluyorsam ben ırkçıyım kardeşim! 
Sorsam haritada Doğu Türkistan’ın yerini gösteremeyecek insanlar bize Uygurlara uygulanan Çin politikasını savunuyor. Çini savunanlar sadece Türk düşmanı değildir aynı zamanda insanlık düşmanı’dır. Genelde temeli sosyalizme dayanan komünizm ülküsünü benimsemiş kişiler bunu yapıyor. Komünizm bir ülkü değildir. Komünizm yapılan insanlık dışı uygulamaları gizlemek için takılan bir maskedir. Çok şükür Türk milliyetçileri sayesinde biraz da olsa sesimizi duyurabiliyoruz! Var olsun Türk milliyetçileri! 
Birde utanmadan çıkmış “Haç ile Hilal savaşıyor.” diyor! Senin Haç deyip aşağıladığın insanlar Doğu Türkistan’a 13 tane yetkili gönderip bu kampların insanlık dışı olduğunu teyyit edip, rapor ettirdi! yetmedi bunu Tüm Dünya’ya duyurdu. Uygur Halkı haç mı? O halk Hilal Hilal! Haç, Hilale olan zulme sessiz kalmıyor! Çıkmış Haç ile Hilal savaşıyor! Sen şuna Hilal ile Hilal savaşıyor desene! 
Biz insan olduğumuz için, Orta Doğu’daki akan kana “yeter artık” diyoruz! Her platformda bunu yapıyoruz! Sadece insan olduğumuz için. Orta Doğu’da yapılanlar insanlık suçu olduğu için! Çocuklar öldüğü için! Peki Orta Doğu ve Orta Doğu’ya ağlayanlar neden konu Doğu Türkistan olunca susuyor? Orda da çocuklar ölüyor, kadınlar tecavüze uğruyor, insanlar katlediliyor! Bu hayvan haklarını, Doğa Haklarını, İnsan haklarını savunanlar neden sokakta değil! 2 ağaç için pankart açanlar nerde!!! İnsanlar ölüyor insanlar! Çocuklar ölüyor! İnsanlık diyenler, İslam diyenler nerde? Yoksa Türkler İnsan değil mi? Neden ümmet’ten sayılmıyor bu halk! 
Doğu Türkistan’daki Toplama kamplarının, Nazi kamplarından hiçbir farkı yok? Çin Dünya Medyasına bu kampların Eğitim amaçlı olduğunu yansıtıyor.. Uygur halkına tarihini öğrenmek bile yasak! Ne demek eğitim! Eğitim falan filan yok! Bu kamplarda, Kadınlara Tecavüz ediliyor! erkekler zevk için işkence ile öldürülüyor! Çocukların organları alınıp, uluslar arası bağlantılar ile satılıyor! Tek bir amaç var ? Doğu Türkistan coğrafyasındaki Uygur ve Çin nüfus çatışmasında Çin’in galip gelmesini sağlamak! Bu insanlık suçu değil de nedir? O topraklar Atalarımızdan bize miras kaldı! Diğer Devletlerimiz gibi bir karış toprağı bir tek taşı, insan canı kadar değerlidir! 
Doğu Türkistan’daki zulmün nedeni, en başta bu halkın Türk olmasıdır. Devamında ise Doğu Türkistan coğrafyasındaki zenginliklerinin Çin’in hedefinde olmasıdır! Çin Doğu Türkistan’da işgalci konumdadır. Bu bir insanlık suçudur.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir