ELVEDA TEKİRDAĞ!

Elveda Tekirdağ bu yazıyı kaleme aldığım gün hava günlük güneşlik 11 Kasım 2018 pazar pastırma yazının son ışık hüzmeleri not defterine ışık tutuyor Tekirdağ Malkara ilçesi Kırıkali köyü 1955 doğumluyum ve 1970 yılından beri küçük ayrılıkları saymazsak Tekirdağ’dan hiç ayrılmadım. Neredeyse yarım asır bu kentin havasını soludum. İyi de kokularını içime çektim kaldırımların ezberledim.

Tekirdağ son gidişimde Yahya Kemal Beyatlı üç Kemaller Meydanı’ndaki görkemli yerinden ayrılmış merdivenlerden sahile doğru usulca yürüyerek katil Hasan’ın ünlü klarnetini dinlemek için Öğretmenevi’nden aşağıda yeni bir mekan edilmişti katilasan o şuh Roman havalarından sıyrılmış amatör bir müzisyen gibi sessizce bir gemi kalkar bu limandan bestesini çalabilmek için var gücünü ortaya koymaya çabalıyordu.

Kim ne diyebilir Koskoca Yahya Kemal Beyatlı gibi bir şairi kimse bir yerde tutamazsın. Bronz bir heykel olsa bile. Bazen biz hayatımızı tanzim eder planlarız. Bazen hayat bizi valizin içinde sürükler, işte böyle ben de kendimi Lüleburgaz’da buluverdim. Tekirdağ diye sevdiğimiz mavi gözlü sarışın kadının özlemini içimizde taşıyarak yaşamlarımıza devam edeceğiz.

Öksel demirden bir cümle ödünç alarak mavi gözlü kente çok selam ve sevgiyle diye bitiriyorum sözlerimi.

Okurlarımıza mutlu bir hafta diliyorum.

Celal Çalık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir