EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TÜRKLÜĞÜMÜZ!

Virüs mirüs derken gerildik biraz; ama T.C. Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca bey sizi canı gönülden tebrik ediyorum. Eğer ki Türkiye sıcak kanlı insanların yaşadığı bir Akdeniz ülkesi olarak İtalya’ya veya İspanya’ya benzemeden “salgın kontrol altına alındı” açıklaması yapabiliyorsa bu sizin başarınızdır. Uyarılarınızı zamanında yapmanız bizim en büyük avantajımız oldu. Sizin de dediğiniz gibi “Bu hastalığa karşı en büyük kozumuz : YAKALANMAMAK” Aynen de böyle oluyor sanırım. Bu sözü ilk duyduğum da söz, çok basit ve aciz olarak kulağıma gelmiş olsa da zaman için de ne demek istediğinizi sözünüzden çıkmayarak ve sosyal mesafe kuralların da dikkatli davranarak millet olarak çok iyi anlamış olduk. Sağolun, varolun, Tanrı sizi de korusun…

Yazımı yazdığım bugün 24 Nisan. 24-25 Nisan Çanakkale Kara Savaşlarının Zaferidir. ÇOK YAŞA SEN ANAFARTALAR KAHRAMANI SARI BAŞBUĞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK PAŞAM. Bu vatan da ne görüyorsak herşey senin sayen de paşam, canımız, kanımız, varlığımız, birliğimiz, dirliğimiz hep senin sayen de. SENİ ÇOK SEVİYORUM VE YAPTIĞIN TÜRK DEVRİMLERİNİN YILMAZ BEKÇİSİYİM PAŞAM. CANIM PAHASINA…
Bu kapsam da her zaman ve her yerde evladı olmaktan gurur duyduğum Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bizim var olabilmemiz ve bu cennet vatan da özgürce yaşayabilmemiz için canlarını hiçe sayarak şehit olmuş kahraman atalarımın ruhları şad, mekanları cennet olsun.
Vatanımızı siz kurtardınız, laik Cumhuriyetimiz sizler sayesinde kurulabildi, özgürlüğümüze sizler sayesinde kavuştuk. Bize emanet bıraktığınız her değer namusumuzdur. Bunu yükselterek yaşatacak olan bizleriz. Size söz veriyorum ki topraklarımızı sözde ermeni soykırımını ananların da bu tarihler de ölen ermenileri anarak üzüntülerini bildirenlerin de eline bırakmayacağız. Gücümüz TÜRKLÜĞÜMÜZ. Gazi Paşam ATATÜRK’ümün Çanakkale cephesinde askere giderek “Düşmandan korkmayın, düşmanı TÜRK’ÜN gücüyle ezin!” sözünü unutmayarak tüm düşmanlarımızı TÜRK’ÜN gücüyle ezeceğiz.
Şu da hiçbir zaman unutulmamalıdır ki; güç sadece kaba kuvvet demek değildir. Güç bilgidir, bilimdir, beceridir, akıldır, sorgulayabilmek ve düşünebilmektir. Her TÜRK genci elinden ne geliyorsa onu en iyi şekilde icra etmelidir. Bir arı gibi çalışkan, bir aslan gibi cesur ve bir BOZKURT gibi akıllı olmalıdır.
Ermenilerle ilgili hiçbir asılsız yalana ve uydurmaya dayanan iddia kabul edilemez, bu geçerliliği olmayan iddialar için kimseye de taziye mesajı gönderilmesi kabul edilemez.
Bazı insanlar su gibi değil mi? Delik buldukları yerden akıp gitmeye çalışıyorlar. Kimse unutmasın ki o delikleri tıkamak için kendilerini tıpa niyetine kullanırız da dönüp arkamıza bile bakmayız. Önemli olan sonuçtur çünkü. Ülkemiz huzur içinde, milletimiz yüce, birlik ve bütünlüğümüz tam ve tüm bunlara bağlı olarakta kafamız rahatsa başka bir sorunumuz da olamaz zaten.

***

HERYER DE ŞENLİK DÜĞÜN,
BU EN GÜZEL, MUTLU GÜN.
TÜRK ULUS KAMUTAYI,
KURULDU İŞTE BUGÜN.
PADİŞAHTAN, SULTANDAN,
KURTULDU GÜZEL VATAN.
GÖKLERE UÇACAĞIZ,
BUGÜN 23 NİSAN.

Bağımsızlığını ve özgürlüğünü bir aileye teslim etmiş, Allah’a kulluk edeceğine padişaha kul olmuş, aşağılanan bir millet düşünün. Savaşta savaşan şehit olan vatan uğruna can veren kahraman TÜRK yiğitleri, ülkenin bal kaymağını yiyen ise çoğunluğu azınlıklardan oluşan ticaret erkanı. Canlarını borçlu oldukları TÜRKLERE, TÜRK olmanın kötülendiği şiirlerin yazıldığı bir ülke… Ve bu durumdan hiç rahatsız olmayan ülke yöneticileri… Gazi ATAM’IN anlatımıyla da şöyle kurulan YENİ TÜRK DEVLETİ;

“Uçurum kenarında yıkık bir ülke…
Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… Yıllarca süren savaş… Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet ve bunları başarmak için aralıksız devrimler…
İşte Türk genel devriminin bir kısa deyimi…”

Biz 83 milyonuz ve bir yüreğiz! Aramız da hiçbir ayrım yok, hepimiz biriz ve hepimiz TÜRKÜZ. Ben başka ayrıştırıcı söylem, başka ayrıştırıcı alternatif, başka ayrıştırıcı durum aramız da kabul etmiyorum. Edirne’den Kars’a, Hakkari’den Muğla’ya her birimiz TÜRK Vatandaşıyız, her birimiz birbirimize eşitiz ve bu ülke de yaşamak için eşit vatandaşlık haklarına sahibiz.
Bizi birleştiren TÜRKLÜĞÜMÜZÜDÜR,
Atamız ATATÜRK’TÜR,
Dilimiz TÜRKÇE’DİR,
Bayrağımız ay-yıldızlı al bayrağımız olan TÜRK BAYRAĞIMIZDIR,
Vatanımız TÜRKİYE’MİZDİR.
Gönülde ki vatanımız şu dünya da TÜRK’ÜN yaşadığı heryerdir.

Tarihten çıkaracağımız çok büyük dersler var. Bunu hepimiz bildiğimiz halde balık hafızalılar gibi işimize gelmeyince bazı şeyleri çabuk unutuyoruz. Koronavirüs olayında herkes canının kıymetini birkez daha anladığı şu dönemde vatan ve TÜRKLÜK uğruna canından vazgeçebilen kahramanlar ile empati yapmanın tam zamanı diyerek zaferin TÜRK milletinden yana olmasını tüm kalbimle Tanrımdan diliyorum.

TENGRİ BİZ MENEN! (TANRI BİZİMLE!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir