Hala bir avuç vatana adanmış TÜRKLERİZ!

Annemin bazı insanlar için her zaman söylediği bir sözü vardır. Şöyle ki; ‘Aman aldırma, ciddiye alma’ der ve ekler ‘Onun pırt dediği keçi olsa, ooooo’. Belki böyle okunduğunda aynen ‘Manda yuva yapmış söğüt dalına’ gibi gerçek kelime anlamları değerlendirildiğinde anlamsız bir cümle gibi gelebilir size ama aslında manası çok rahatlıkla anlaşılabilir. İnsan vardır boş konuşmaz, konuştuğunu yapar, bir de insan vardır ki; sözlerinin adamı değildir, atar ama hep boşa sallar… Sorun değil! Herkes herkesin ne olduğunu iyi bilir.
Yazılarımı takip edenler bilir, şimdiye kadar yerel seçimler konularını hiç derinden incelemedim, doğrusunu söylemek gerekirse de açıkçası incelemekte istemiyorum ama genel manada bir değerlendirme yapabilirim. Kendi yaşadığım şehri düşündüğümde kimin bize yani şehir sakinlerine en çağdaş ve güzel projeler le gelip bu planlarını gerçekleştirebileceğine inanırsam, oyumu ondan yana kullanacağım.
Süleymanpaşa için konuşuyorum;
Başkan Eşkinat’ın hizmetlerini ve şehre kazandırdığı yenilikleri inkar etmek imkansızdır ve hizmetlerinin devam edeceğini düşünüyorum, kendisi ve ekibi hakkında daha iyi olabileceği yönünde yapıcı eleştirilerim olabilir fakat genel manada bir olumsuz düşüncem yok. Bu fikirleri başkasından duyma sözlerle uydurmuyorum. Sürekli belediye de işi olan biri olarak ve özellikle imarda ki arkadaşların nasıl arı gibi çalıştıklarını görüp bildiğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum. Hepsine buradan teşekkür ederim.
Öte yandan sn. Cüneyt Yüksel’e bakıyorum, Tekirdağ’lı genç, hevesli ve dinamik bir taze kan. Projelerini açıklıyor, söyleşilere katılıyor, bakıyorum değerlendiriyorum ve onuda olumlu ve istekli buluyorum. Ayrıca şunu da itiraf etmeliyim ki; şimdiye kadar halktan veya müşterilerimden kiminle konuşursam konuşayım Cüneyt Yüksel’e büyük bir destek var. Karşılaştığım çoğu insan onu destekleyeceğini açıkça bana belirtiyor.
Bu konuda bir başka hususu ise şöyle değerlendiriyorum; 57. Alay’ın şehri olan ve BAŞBUĞ ATATÜRK’ün ilan ettiği Cumhuriyet rejiminin kalesi olarak gördüğüm şehrimiz insanlarının ATATÜRKÇÜ olmak fıtratında vardır. Bu sebeple ben her iki Süleymanpaşa adayına da başarılar diliyorum ve bence başa baş gidecek olan bir seçim olacağa benziyor. Bu sebeple her TÜRK vatandaşını vatandaşlık görevini yerine getirmek üzere seçim günü sandığa gitmelerini tavsiye ediyorum.
Büyükşehir için konuşuyorum;
Başkan Albayrak’ın nasıl özveri ile çalıştığına birçok Tekirdağ’lı şahittir. Kimisi taraflı olduğundan bunu başka yönlere çekse de yine de öyle veya böyle Tekirdağ’ımız ile ilgili yapılan işleri görmemek için ancak gözsüz (ki gözsüz insan yoktur) veya taraflı olmak gerekir. Göreve devam ederse hizmetlerine son gaz devam edeceğine inancım tamdır.
AK Parti adayı sn. Mestan Özcan için de yine Cüneyt Yüksel’in saçtığı ışık gibi olumlu şeyler söyleyebilirim. Kendisin de hırslı, istekli ve ‘ben bu işi yaparım ve yapacağım da’ diyen bir dik duruşu var. Seçilmesi halinde sayın Cumhurbaşkanının da desteğini alarak Tekirdağımızı farklı bir boyuta taşıyabileceği hissi uyandırıyor insan da.
Bunları yazarken şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Ben ne kişisel ve samimi olarak CHP mevcut aday başkanlarını tanıyorum ne de AK Parti adaylarını. Üstelik nedenini her ne kadar anlayamamış olsam da AK Partili birtakım insanların benden azetmediklerini de yüzlerinden okuyabiliyorum. Ama biz TÜRKÇÜYÜZ ve her zaman dürüstlükten doğruluktan yanayız, tarafımız bellidir tek tarafımız TÜRKLÜK, tek tarafımız özüne dönmüş TÜRK MİLLETİNİN varlığı ve TÜRK YURTLARININ toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Yapmak istediğim tarafsız gözle bir genel değerlendirme idi. Kafa kafaya geçeceğini düşündüğüm seçimlerde boş vaatlerle halkı oyalayacak değil vaatlerini ve projelerini gerçekleştirilecek, şehrin sakinlerini mutlu kılacak projelerle şehrimizi hakettiği yere taşıyacak hırsta ve istekte ki başkanların seçilmesini temenni ediyorum.
Biz belediye hizmeti dediğimizde güler yüzlü çalışanlarla karşılaşmak istiyoruz, biz belediye dediğimiz de şeffaf bir yönetim anlayışı ile hiç bir şekilde adam kayırmacanın olmadığı, tanıdığın dosyalarının en öne alınmadığı, iş bitirme de samimiyetin rol oynamadığı, sokak hayvanlarının her birinin birer can taşıdığı düşünülerek insandan farklarının olmadığı bilinci ile onlara büyük önem verildiği bir şehir yönetimi istiyoruz.
Ayrıca kişisel olarak ta değerli başkan ve başkan adaylarımızdan esnaftan alınan işyerlerinde bulunan sabit tabelaları için ışıklı/ışıksız tabela/reklam vergisi parasının kaldırılmasını talep ediyorum.
Başkan seçimlerinde sadece beka değil, bekanın olduğu kadar ekonominin durumuda önemli rol oynamalıdır, oynayacaktır da. Gönül isterdi ki TÜRKÇÜ bir başkan adayı olsun ve düşünmeden ona kullanayım. Çünkü TÜRKÇÜLÜK dürüstlüktür, vatan aşkıdır, TÜRK milletine hizmet aşkıdır, çağdaşlıktır, laikliktir, Cumhuriyettir, devrimciliktir. Kısacası TÜRKÇÜLÜK herşeyini TÜRK milletine adamaktır. Tıpkı bundan yaklaşık 100 yıl önce bir mavi gözlü sarı saçlı yiğidin çıkıp tüm benliğini, fikirlerini, bilgisini, zekasını ve hayatını yücelttiği TÜRK milletine adadığı gibi bir aşktır. TÜRKÇÜLÜK tam manasıyla ATATÜRKÇÜLÜKTÜR. Biz bu sebeple TÜRK’ü ölümden kurtaran TÜRK’ÜN SON BAŞBUĞU ATATÜRK’ümüzü çok severiz ve sayarız ve onu her daim özlem ve minnetle ararız. Onun gibi bir vatan evladı daha gelmedi, gelmez de.

Ama ATAMIZIN dediği gibi:
“Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun.”

Olayları ve yaşadıklarımızı değerlendirdiğim de, bazı şeylerin yolunda gitmediği kanısına rahatlıkla varabiliyorum. Kim istemez ki vatanının yükselmesini ileri gitmesini, aynı Andımızda olduğu gibi. Sonra bu televizyondan takip ettiğimiz akıl zararı durumlar. Çok değiliz, belki hala bir avuç vatana adanmış TÜRKLERİZ ama alayınıza yeter de artarız. Şayet birgün kara bulutlarla cennet vatanım tekrar kaplanırsa, o bulutları dağıtıp güneşi tekrar berrakça doğdurmak için kanının son damlasına kadar arda kalıp savaşan muhacırlar olduğumuzu herkes bilsin ve TÜRKLÜK uğruna ölüme düşünmeden koşabileceğimizi kimse unutmasın.

TENGRİ BİZ MENEN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir