Hiç kimseye inanamayacak mıyız?

Bazen çok yoğun duygulara kapılıyorum. Hayır diyorum, bu şekilde olamaz diyorum, biz nasıl kuruldu isek, hangi temeller üzerinde bu emaneti teslim aldı isek o şekilde de koruyacağız diyorum, kararlı bir şekilde emanete ihanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz diyorum, sonra da yazıyorum, yazıyorum, yazıyorum.
Bazen de gördüklerim, duyduklarım ve işittiklerim neticesinde bir yanlızlığın tam ortasında buluyorum kendimi, iyi birşey yaptığına inanıyorsun da diyorum kime göre iyi diyorum. Yoksa bu iyi kavramı sadece senin Türklüğüne olan aşkından mı kaynaklanıyor diye sorguluyorum kendimi… Sonra da acaba diye dudak büküyorum…
Buraya kadar okuyupta kıs kıs gülenler, gülmeyin. Bu sizi bir an olsun mutlu etmek için öylesine söylediğim aldatmaca sözlerim. Siz hiç benim gözlerime iyice baktınız mı? Hepinize verecek bir cevabım, söyleyecek bir sözüm var. Asla yılmam. Kanım TÜRK, canım TÜRK, ruhum TÜRK, bedenim TÜRK ve en önemlisi de vatan hainlerine olan kinim TÜRK. Son gülen iyi gülermiş. Bu cennet vatanda son gülen, her daim TÜRKLÜK olacaktır. Bunu da hiç unutmayın.
***
Öncelikle sayın Cumhurbaşkanının ve Cumhur İttifakı ortağı sayın Devlet Bahçeli’nin son haftalarda özellikle ‘beka’ meselesinin altını çizmeleri gerçekten çok önemli bir durumdur. Ben bu durumu çok ciddiye alıyorum. Hiçbirimiz ‘çözüm süreci’ diye adlandırdıkları fikrime göre çözülme ve ihanet sürecinde Diyarbakır, Şanlıurfa gibi doğu illerimizde eli kanlı bölücü pkk terör örgütü elemanlarının devletine ihanet içinde bulunan belediye başkanlarının da desteğini alarak şehirlerde kazdıkları hendek ve çukurlar neticesinde bu isyana karşı yürütülen operasyonlar da yitirdiğimiz onlarca kahraman vatan evladımızı unutmadık. Bunu herkes bilsin. Kinimiz dinimizdir.
Ama doğruyu söylemek gerekirse; sayın Cumhurbaşkanının pkk terör örgütüne devletin malıyla yardım eden belediyeler olursa kayyumu atarız açıklaması takdire şayan. Ayakta alkışlıyorum. Ancak sayın Başkanım akıl vermek gibi olmasın, siz herşeyi bizden daha iyi bilirsiniz, ama bunlara ilk demokrasiyi tattırıp sonra kayyumla uğraşmak yerine terör ile bağlantıları olduğu tespit edilen sadece parti üyelerini değil doğrudan partileri kapatsanız daha güzel olmaz mıydı?
Ya sayın Akşener’in açıklamasına ne demeli? Bu ülke de ki siyaset bana hiç kimseye güvenmemem gerektiğini çoktan öğretmiştir ama işte hani insanın içi umutlanıyor ya, öyle umutla kendisine bakarken hop çıkıp deyiverdi terörist sevici HDP partisine oy veren 5-6 milyon vatandaş varken sen bunlara toptan terörist diyemezsin. Ya arkadaş bu ülke de kendini Türk milliyetçisi tanımlayıpta terörist sevici avukatlığına soyunmaya meraklı ne kadar çok insan varmış, birde bunlar özellikle seçim zamanlarında ortaya daha fazla çıkarmış. Herşeyi gördü bu gözler, herşeyi.
Ben bir parti kursam, bir vizyonum olur, bir ideolojim ve bazı kesimlerin dediği gibi bir davam. Bu uğurda ne oy ne de koltuk hiç birşeyi takmam. Bütün analar ağlamayacakmış. Kusura bakmayın, bunu isteyebilecek lüksünüz ne sizin nede başkasının var. Bu vatanda bir tek ülkesini, devletini, milletini, bayrağını seven vatan evlatlarının anaları ağlamamalı, ki zaten o kahraman yiğitleri yetiştiren şerefli anaların, yavrularını vatan ve TÜRKLÜK uğruna kurban verdikleri zaman bile onur ve gururlarından ağlamadıklarını, acılarını yüreklerine gömüp büyük bir metanetle ‘Vatan sağolsun’ diyebildiklerini hepimiz görüyoruz. Diğer tarafta doğurup, terörist yapıp, devletine kurşun sıktıran ana, ana mıdır sizce? Ne ağlaması be! Bence o da çıkardığı pislik ile birlikte gömülebilir, toptan ve kökten temizlik. Unutmayın ki; ağaç yaşken eğilir ve o terörist fikirler terörist beyinlerde daha çocukluktan yeşeriyor. Bu sebeple çocuklarınıza en başta TÜRK olmayı öğretin ki büyüdüğünde vatana ihanet etmek aklının ucundan bile geçmesin.
Unutmadan birde gelelim sayın Akşener’in iddia ettiği şu can alıcı meseleye. Meral hanım katıldığı televizyon programında çok çarpıcı bir açıklama da bulundu ve duyar duymaz resmen ‘Yooo! Hayır olamaz’ dedim, yüksek bir sesle. Hükümetin İmralı canisi bebek katili terörist elebaşısı öcalan ile tekrar görüşmeye başlandığını söyledi. Bu çok ciddi iddia ile ilgili neden bir açıklama yapılmıyor? ‘Beka’ diye ortalığı inleten siz sevgili büyüklerimizden bu konuda derhal bir açıklama bekliyoruz. Yalansa sorun yok fakat bu iddia eğer doğru ise size açıkça soruyorum: ‘Amacınız ne?’
pkk denen eli kanlı terör örgütü bölücülük fikri ile 40 yıldan beri binlerce yiğit kardeşimizin, bebeklerimizin, öğretmenlerimizin, doktorlarımızın, mühendislerimizin, birçok değerli insanımızın katili olmadı mı? Bir çözüm süreci dediniz 6-7 sene sürdürdünüz, büyük bir ihanetle sonuçlandı, siz ‘olması gerekti, denedik ama olmadı’ deyip konuyu kapattığınızı sandınız. Ama acılar kapanmaz, bunu bilemediniz mi? Şimdi şayet ki doğruysa; hala neyi konuşuyorsunuz? Hala neyi öğrenmeye çalışıyorsunuz? Hala neyi denemek istiyorsunuz? Hata bir kere olur ve bir kere affedilir, ikinciye aynı şey hata değil aptallık olur ve bu acılı yüksek şahsiyetli TÜRK milleti 2. hatayı affeder mi? Bu konuda tek yorumum kendimden olur; asla affetmem.
Bu tür gelişmeler karşısında insan kime inanıp kime inanmaması gerektiğini inanın çözemiyor. Bence Türkiye’de bir kanun çıkmalı ve en başta siyaset temizlenmeli. Bu şekil de bir siyaset veya demokrasi veya adı her ne ise ben istemiyorum. Ben dürüst, düzgün ve hiç bir şekilde pkk olsun fetö olsun tüm bölücü eli kanlı terörist örgütlerin desteklenmediği bir siyasi kulvar istiyorum. Eskiden hep haber kanalı izlerdim, kim ne diyor hepsini ezbere bilirdim ama gün geçtikçe topluma örnek olması gereken insanların kendi aralarında yalan, dolan, kaba dil, iftira ve bu benzeri davranışlarından dolayı bu durumlara kusacağım kalkıyor ve artık bir eğlence veya kadın programını yine yalanları sıralayacağını düşündüğüm siyasetçileri dinlemeye tercih edebiliyorum.
Kime inanacağız söyler misiniz? Hiç kimseye inanamayacak mıyız? Sanırım bu konuda yine en iyi nasihat Başbuğumuz ATATÜRK’ün dediği gibi:
‘Kanını taşıyandan başkasına inanma!’
TENGRİ BİZ MENEN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir