İŞGAL ALTINDA Kİ TÜRK TOPRAKLARI: BATI TRAKYA

Kim kiminle nerde ne yapmış, bize ne? Tüm hafta kafamız şişti dinlemekten. Gerçekten çok mu önemli bir konuydu ki bu, her haber kanalında günlerce konuşuldu tartışıldı? Dünya üzerinde stratejik açıdan çok önemli bir konumda bulunan koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin haber kanallarında konuşulacak tartışılacak veya haber olarak geçilecek daha önemli hususlar yokmuydu?
Bakın beyler, bayanlar, kaldırımdan kayanlar… Artık şu partizanlığı bir bırakıp sadece vatana ve Türk ulusuna odaklansak çok daha güzel olmaz mı?
Örneğin kaçınız İzmir’de yaşayan bir abimizin eşi pazara gidelim dediğinde sen biraz oyalan ben duş alıp geliyorum deyip eve girip intihar ettiğini ve cebinden sadece 1,5 TL para çıktığını duydu bu hafta… Tanrı günahlarını affetsin…
Ya da o çok sevdiğiniz İmamoğlu’nun Alman Deutschebank’tan İstanbul’da ki yatırımların sürmesi ile ilgili kredi kullandığını duydunuz mu? Bu durum basit gibi gelse de size veya konuyla ilgili sn. Cumhurbaşkanını suçlasanız bile ne durum basit ne de suçlu bir başkası. Kendi öz kaynaklarından faydalanmayı temel prensip edinmesi gerekirken eleştirdiği yönetim tarzına uygun olarak İstanbul’u dışa bağlamak. Aynı mevcut hükümetin özellikle eğitim ya da tarım ve hayvancılık alanlarında uyguladığı bazı yanlış politikalar gibi… Kanımca tamamı ile hatalı bir politika.
Her ne kadar şu CHP partizanlarının tepkilerinden bıksamda yine de fikrimi söylemekten kimseden çekinmem. Türk’ün aleyhine kim çalışıyorsa görevden alınması taraftarıyım. Umarım kestirmeden gider…
Böyle dedim de gerçekten şimdi yine aklıma geldi durum. Ben kendime göre sade bir vatandaş olarak bu ülke de yanlış gördüklerimi dile getiririm. Bu AKP söz konusu oldu mu da böyledir, MHP söz konusu oldumu da böyledir, CHP söz konusu oldumu da… HDP’yi ise eli kanlı bölücü terörist pkk örgütünün Türkiye’deki siyasi ayağı olduğunu düşündüğüm için ağzıma bile almıyorum.
Eleştilerimden bolca nasibini alan ne AKP ne de MHP üyeleri bana kızmıyor, bazı düşüncelerime katılmasalar da bazen de hak veriyorlar ama en azından oturup konuşup konuları tartışabiliyoruz.
Fakat bu durum CHP de böyle olmuyor. Hiç eleştriye açık değiller. Anladığım kadarıyla tabii üzücü olarak; parti de tüm hataları haklı çıkarmaya yönelik bir savunma mekanizması geliştirilmiş. Mesela ben böyle yazdımya şimdi bu yazımı okuyanlar beni gördüğünde kinci bakışlarla selam vermeden yanımdan geçerlerse bu duruma şaşırmayacağım.
Benim gibi Atatürk’ünü çok seven biri istemez mi ki onun kurduğu parti, başka bir değişle onun izinden giden ve onun yönetim anlayışını tamamıyla benimsemiş CHP’nin sürekli iktidarda olmasını? Ama o CHP bugün kü CHP değil. Kanımca bugün kü durumda partinin kuruluşunda ki altı oktan Türk milliyetçiliği oku eksilmiş, kalmış beş ok ve ‘Halkçılık’ oku ülkeyi bölmek isteyen eli kanlı teröristlerin sıkça kullandığı ‘halkların kardeşliği’ tabiri ile karıştırılarak mevcut üyelerce tamamıyla yanlış anlaşılmış ve değerlendirlmiş.
Yapmayın böyle; gelin özünüze dönün. Milliyetçilik TÜRK milliyetçiliğidir, Halçılık ise TÜRK halkı ve TÜRK ulusu için sosyalizmin olması gibi değil midir? Sizin durum ne peki? Muharrem İnce adaylığını açıklar açıklamaz soluğu Edirne’de cezaevinde yatan Demirtaş’ın yanında alır, İmamoğlu seçildikten sonra büyük bir Demirtaş hayranı çıkar… Peki son bir soru daha? Bu insanları yönlendiren de parti başkanı mı oluyor? Yoksa davranışları kendi iradeleri miydi?
Birinin görevden düşmesi için devlet düşmanları ile işbirliğini mübah sayanlara gelsin sözüm… Bu kafa ve tutumlarla bir adım bile ile ilerleyemeyen ancak siz olursunuz. Unutmayın Belediye seçimleri farklı, genel yönetim seçimleri farklı. Belediyecilikte büyük rantlar dönme ihtimaline karşı vatandaşın tepkisini koymuş olması genel manada size yansıyacağının bir ispatı değildir. Hatalı tutumlar Başbuğ ATATÜRK’ün kurup bize emanet ettiği laiklik anlayışı ile yönetilen Türkçü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sonunu getirme yönünde atılan adımların sebebi olabilme ihtimalini hiç düşünmüyor musunuz?
Özünüz LAİKTİR. Özünüz TÜRKÇÜDÜR. Özünüz TÜRK Milliyetçisidir. Özünüz TÜRK Halkçısıdır. Özünüz Devletçidir.
Bunlardan birini bile inkar ediyorsanız da ATATÜRKÇÜ değilsinizdir. ATATÜRK’ün kurmuş olduğu parti olarak ta yolunuza devam etmiyorsunuzdur. Ben ve benim gibi birçok vatandaş durumu bu şekilde anlar, anlıyorda…
Umarım demek istediğimi size tam manasıyla anlatabilmişimdir.
***
08-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yılı nedeniyle Süleymanpaşa Belediyesinin düzenlediği Atatürk’ü Selanik’te doğduğu evde anma etkinliği çerçevesinde Selanik’e gittik. Ziyaret ile ilgili buradan emeği geçen herkese ve özellikle bunu düşünüp organize etmiş başta Cüneyt Yüksel başkanımız olmak üzere tüm belediye başkan yardımcılarına teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Güzergahımızın üzerinde Gümülcine, Kavala, Selanik ve İskeçe yerleşimleri vardı. Buralarda bıraktığımız TÜRK soydaşlarımızla biraraya gelme fırsatı bulduk, onların yaşadıkları sorunları dinledik, belki o an birşey yapamadık ama yardımlaşma ve destek bir anda olacak şeyler değil, başka ülke sınırlarında olsalar da bize bir şehir kadar uzaklar, varlığımız ve güçlü devletimiz onların güvencesi! Onlar bizim mevcutta yunan işgali altında bulunan TÜRK topraklarında bıraktığımız emanetlerimiz. Bunu böyle düşünerek hareket etmeliyiz ve soydaşlarımıza, kan kardeşlerimize onlar için her zaman hazır halde beklediğimizi hissettirmeliyiz. Daha fazla birlikte olmalı, kültürel mana da veya ticari anlamda daha fazla ortak işler yürütmeliyiz. Her zaman derim TÜRK düşmanları bizim gözümüzü doğuda kullandıkları maşalarla oyalarken TÜRK’e karşı esas tetikte bekleyenler batıda ki gerçek ve derin düşmanlardır.
İşgal altında ki kadim TÜRK toprakları olan doğuda Irak ve Suriye Türkmenlerinin yaşadıkları Türkmeneli bölgesi, batıda ise içinde Selaniğinde olduğu Batı Trakya bölgesinin birgün yine TÜRK’ÜN himayesinde ve yönetiminde olması dileğiyle…
TANRI TÜRK’Ü VE TÜM DEĞERLİ TÜRK YURTLARINI KORUSUN!
TENGRİ BİZ MENEN! (TANRI BİZİMLE!)

1 thought on “İŞGAL ALTINDA Kİ TÜRK TOPRAKLARI: BATI TRAKYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir