Kadın Öyküleri Yarışmasına Türkiye’nin Dört Bir Yanından Katılım Sağlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından başvurunun olduğu kadınların gözüyle yaşanmış, kadın hikâyelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasında 1304 eser yarışacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Türkiye’deki kadın sorununa dikkat çekmek, kadınların yaşadığı sorunlara karşı toplumda duyarlılığı arttırmak, kadınların yaşadığı gerçek hikâyelerin geniş kesimler tarafından duyurulmasını sağlamak ile kadınların aileleri ve çevreleri ile daha güçlü bir iletişim kurmasının yolunu açmak amacıyla düzenlediği “Bir Kadın Hikâyesi” Öykü Yarışmasına ülkemizin her yerinden katılım sağlandı. Yarışma şartnamesini dikkate alarak eserlerini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderen 1304 kadın yazarın eseri, Büyükşehir Belediyesince kurulan komisyon tarafından farklı kategorilerde titizlikle değerlendirilip incelenecek. Yapılacak olan değerlendirme ve incelemenin ardından birincilik ödülü olarak 10.000,00 TL, ikincilik ödülü 7.500,00 TL, üçüncülük ödülü 5.000,00 TL,  ve 3.000,00 TL de Mansiyon ödülü verilecek. Ayrıca, yine değerlendirme sonucunda yayınlanmaya değer bulunan eserler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından basılacak olan “Bir Kadın Hikâyesi: Yaşanmış Kadın Öyküleri Seçkisi”nde yer alacak.

Bu kapsamda yapılacak inceleme ile ilgili bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı önderliğinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, üniversiteden 2 akademisyen, Edebiyat öğretmeni ve Büyükşehir Belediyesi şube müdürleri ile personeli yer aldı. Toplantıda, yarışma detayları ve eserlerin değerlendirilip incelenmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir