KAHRAMAN TÜRK ORDUSU teröristlerin tepesine bomba yağdırıyor : Çok sayıda teröristin imha edildiği bildirildi

SOK DAKİKA: 

Irak‘ın kuzeyinde PKK terör örgütüne yönelik 20’den fazla savaş uçağı ve Drone’lar ile düzenlenen harekat kapsamında 30’dan fazla hedef bombalandı, Karacak Dağı bölgesi ilk kez vuruldu.

TSK, Kuzey Irak’taki Karacak dağını ilk kez vurdu!

Baskın tarzında gerçekleştirilen harekat kapsamında 30’dan fazla hedef imha edildi, hedefler istihbarat birimleriyle koordineli belirlendi.

Irak’ın Kuzeyinde bulunan ve PKK/YPG terör örgütü tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör yuvalarına karşı bir hava harekâtı icra edildi 11 pkk’lı terörist öldürüldü, çok  sayıda teröristin de yaralı olduğu bildirildi.

Ayrıca Türk keşif jetlerinin Hatay ve Afrin üzerinde keşif yaptığı bildirildi.

Terör örgütleri PKK/PYD/SDG ‘yi şimdiden büyük korku sardı

Terör örgütü PKK/PYD/SDG’nin sözde Komutanı, Mazlum Kobani (Şahin Cilo) Reuters’a verdiği röportajda, TSK’nın Fıratın doğusuna yapacağı operasyona karşılık vereceklerini, Abd’nin de TR’nin operasyonunu engellemek için ciddi girişimlerde bulunduğunu belirttiği bildiriliyor.

YPG, özel kuvvet birimi HAT birimlerini Tel Abyad’a gönderdiğini duyurdu. HAT, Zeytin Dalı Harekatı öncesi Türkiye’ye karşı gövde gösterisi yapmış, daha sonra Türk askerinin harekata başlamasıyla kendi karargâhlarını ve şehri kısa sürede terk ederek Fırat’ın doğusuna kaçan terör unsurlarıdır.

KAYNAK: TEŞKİLAT-I ŞAHİNLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir