ŞAMPİYON NAİM SÜLEYMANOĞLU

ŞAMPİYON Kimdi? Kısaca hatırlayalım…

Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967’de Bulgaristan’da doğdu. Haltere 1977 yılında başladı. İlk dünya rekorunu kırdığında sadece 15 yaşındaydı. 1984, 1985 ve 1986 yıllarında dünyada ‘yılın haltercisi’ seçildi. 1988 Seul, 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatları olmak üzere üç kez olimpiyat şampiyonu oldu. 8 Kez dünya şampiyonu oldu, 46 dünya rekoru kırdı. Kendi kilosunun üç katından fazla kaldırarak, ‘efsane’ oldu. Spor otoritelerine göre ‘tüm zamanların en iyi haltercisi’ ydi. 1988 yılında Time dergisine kapak oldu. 60 kg’de koparmada 200 kg kaldırarak dünya rekoru kırdı. 1988 yılında Seul olimpiyatlarında 9 dünya 6 Olimpiyat rekoru kırarak büyük bir zafer kazanmıştır. Türkiye’ye Olimpiyatlarda güreş dışında ilk altın madalyasını kazandıran sporcudur. 1992 yılında Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilmiştir.

Hatırlıyorum, sene 1988, 8 yaşındayım, Almanya’da evdeyiz, abim açmış TV’yi heyecanla izliyor, Alman spiker ‘yapamaz, inanmıyorum’ falan gibilerinde bir şeyler anlatıyor, ben oyun oynarken şımarıyorum ama lakin abim çok dikkatli ve heyecanlı, sus diyor, bak bu Türkiye, bak bu Türk diyor, kıracağız rekoru göreceksin diyor, bende oturuyorum yanına ve heyecanla bakıyorum… Evet kaldırıyor, kaldırıyor ve başarıyorrrr. Zıplıyoruz, abim zıplıyor seviniyor, bende onunla birlikte, anlıyor muyum çok olup biteni pek hatırlamıyorum ama tek bildiğim Türkiye onun sayesinde kazanıyor, Türkiye şampiyon, Türkler birinci oluyor. Türkler zaferi elde etmiş, başarısını ispatlamış oluyor, küçüğüz ama TV de dalgalanan şanlı bayrağımızı gördüğümüzde ikimizde birbirimize sarılıyor, olduğumuz yerde zıplıyor ve gururla sevinçten ağlıyoruz. Bize her zaman bu gururu yaşattığın için teşekkür ederim Naim Süleymanoğlu. Sen bir şampiyonsun. Benim gözümde sen, başarılarınla 7’den 77’ye Türklerin kalbini kazanmış eşsiz bir kahramansın. Şimdi Türklerin kalbinde bıraktığın bu anıların ve gururunla ebedi hayatında nurlar içinde uyu… Mekânın cennet olsun Şampiyon. Dualarımız seninle…

***

Bir askeri personel değilim, lakin askeri tatbikatların düşmana karşı her türlü hamlede her an hazır olabilmek için yapıldığını çok iyi bilirim. Türkiye’nin 1952 yılında Menderes Hükümetinin girişimleri neticesinde üye olduğu NATO birliğinin geçende gerçekleşen ve Türk askerinin de yer aldığı tatbikatta hedef olarak ülkemizin kurucusu ulu önderimiz canım Başbuğum Mustafa Kemal Atatürk ve sayın Cumhurbaşkanımızın resminin kullanılması bize göre tek kelimeyle adilik, şerefsizlik, alçaklık, namussuzluk, namertlik ve rezalettir. Bu kahpelik bir özürle ört bas edilemez, asla kabul edilemez. Acaba bu durum gerçekten (önceden planlanmadan asla gerçekleşemeyecek) bir hata mıydı? Yoksa onların (kendilerine haçlı ordusunun kalıntıları da diyebilirim) niyetlerini yansıtan ve olacakların sinyalini vermeleri gibi sinsice planlanmış bir eylem miydi?

Kimse kusura bakmasın, benim Atamı ve şimdiki Cumhurbaşkanımı hiç kimse hedef tahtasına koyup bize gözdağı veremez. Bence bu Türk devletini düşman olarak görmektir ve devletimize karşı yapılmış açık bir tehdittir. Hedef Türk devleti ve Türk milletidir. Ama biz Türkler korkmayız! Devletimize, milletimize ve topraklarımıza karşı tavır içinde bulunup tarihten ders alarak akıllanmamış unsurların aklını yeniden almasını çok iyi biliriz. Kimsenin şüphesi olmasın ki bizim başlıca görevimiz budur. Ve yine büyüklerimize seslenmek istiyorum. Bizi güçlü kılacak olanlar, bizi kendine düşman belleyenler ve her fırsatta açığımızı kollayıp bizi parçalara ayırmaya çalışanlar hiçbir zaman olmayacaktır. Bizim kardeşimiz ne Avrupa ırkları nede arap ırkları olabilir. Bizim kardeşimiz Türk’tür ve Türkler için vatan sadece Türkiye değildir. Turan Birliği ve Turan Ordusu kurulduğu gün, tüm dünya Türk’ün karşısında yeniden diz çökecektir. Rehberimiz son başbuğumuz Atatürk’ümüzdür. Gösterdiği hedefler açıkça ortadayken başka yollar aramak bizi bir yere vardırmaz. Damarlarında o asil ve coşkun kanı taşıyan bir Türk evladı olarak, Atamın hayaline katılmamak mümkün mü?

‘Bir gün mutlaka tüm Türk devletleri ile Çin Seddinde buluşacağız’

BAŞBUĞ GAZİ MAREŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Türkler çileli bir millettir. Tarih boyunca Ordu millet olmuşuz, savaşarak ancak hayatta kalabilmeyi öğrenmişiz, sürekli mücadele içinde bulunmuşuzdur. Şu anda Müslümanlığın gereklerini en iyi Türklerin yaşadığı inancındayım. Biz dün uydurulma bir millet değiliz, binlerce yıllık köklü bir tarihe sahibiz ve devletimize sıkıca bağlıyız. Alçak düşman, bizi hiçbir zaman yok edemeyeceksin. Biz bir ölüp bin diriliriz.

YAŞASIN IRKIMIN KUTLU ÜLKÜSÜ. TENGRİ BİZ MENEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir