SON KALE EĞİTİM ORDUSU KOMUTANLARIMA

Mustafa Kemal, milleti için yaptığı devrimlerde en önem verdiklerinden biri de eğitimdi.Bunu kendisi de önemini defalarca vurgulamış ülke geleceği için eğitim ordusu kurmanın en az asker ordusu kadar önemli olduğunun altını şu sözler ile kalıcı kılmıştır.
‘’Ülkemizi gerçek hedefe,gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır.Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu,diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan(bilim,kültür)ordusudur.’’demiştir.

Buradaki İrfan ordusunun komutanlarının öğretmenler olduğunu belirtmemize gerek yoktur sanırım.

Hatta öğretmenlerin önemini
‘’ Unutmayınız ki Cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.’’sözü ile değerini en üstte tutturmuş.

‘’Cumhuriyet öğretmenini bir kandile benzetip,kendini tüketerek başkalarına ışık verir.’’sözü ilede vefasını dile getirmiştir.

Buranın altını çizmek gerek…

‘’Ordularımızın kazandığı zafer,sizin eğitim ordularınız için yol açtı.Gerçek zaferi siz,öğretmenler kazacaksınız.Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur.Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz.Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.’’

Burada eğitimi BAŞBUĞ ATATÜRK’e bağlı Türk aydınları ve Türk ordusunun koruyacağı ve sözlü yazılı ile ikaz edeceğini belirtmeme gerek yoktur sanırım.ve eğitim sistemimizi dış mihrakların ilk önce ele geçirmek için devreye girdiklerini ve çok yol aldıklarınıda biliyoruz..

Bana göre son iki kaleden biri olan eğitim kalesi halen yıkılmadı,neden mi?

Çünkü yakından hergün takip ettiğim bir konu olarak Yüce Başbuğ ATATÜRK’ÜN yolundan giden eratları olan devrimlerinin yılmaz bekçileri öğretmenlerimizin sayısı azalsa da halen daha dayatılan eksik hatalı müfredata karşı O’nun devrimlerini anlatan kitaplar ve çizgileri ile birer nefer olan kutsal umudun değerlerine haklarını vermeliyiz.

İdealist Türk devrimcisinin son kalelerine selam olsun.

En büyük Öğretmenin huzurunda yazımı tamamlıyor, hepinizi ATATÜRK’ÜN açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ilerleyen idealist öğretmenlerimize destek ve yardımcı olmaya davet ediyorum.

Saygılarımla Borga Sezer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir