TURAN’A ALERJİSİ OLANLAR BİR ADIM ÖNE LÜTFEN

Arkadaşlar öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturalım!

1- BÖRTEÇİNE TÜRKLERE ERGENEKON VADİSİNDEN ÇIKIŞTA YOL GÖSTEREN DİŞİ KURDUN ADIDIR!

2- BOZKURT TÜRKLÜĞÜN SEMBOLÜDÜR,
SİYASİLEŞTİRİLEMEZ!

3- MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK EN
BÜYÜK TÜRK MİLLİYETÇİSİDİR, BAŞBUĞUMUZDUR!

Bilemeyenler veya çeşitli yakıştırmalara girenler sözüm size; ÖĞRENECEKSİNİZ!

***

Düşünüyorum da hani geçen senelerde bir adam vardı, elinde ADALET tabelası ile yürüyen! Hatırlıyor musunuz sevgili okurlar? Sahi o adama ne oldu? Nerde olduğunu, ne yaptığını bilen var mı? Bilen bilmeyenleri haberdar edebilir mi lütfen? Çünkü ben onu birine çok benzetsem de bugünlerdeki hareketlerinden dolayı Ankara-İstanbul arasını ADALET diye kararlı bir şekilde yürüyen adamın o olduğu kanaatine bir türlü varamıyorum. Konu değişik. Ya bu adam o adam değildi, ya da o gün o yürüyüşün konusu gerçekte bizim anladığımız manada ADALET değildi.
Değişim herkes için önemlidir. Her zaman her konuda bunu savunurum. Birisi bir makama bir koltuğa yapışmışsa, ondan hayır gelmez görüşündeyim. Sakın yanlış anlaşılmasın. Çoğunluğun (kastım en az %60- kaldı ki bu bazı sınavlarda veya çan eğrisinde bile böyledir) takdir edipte, layık gördüğü görevin sorumluluğunu tabii ki insan üstlenmeli, ama böyle rakibinle kafa kafaya gittiği çekişmeli davaların en temiz çözümü olayı kamuoyunun takdirine sunarak gidilen bir seçimde kabul edilir bir sonuç ile herkesin ağzını kapatmak değil midir? ADALET tamda bu nokta da başlamaz mı? Kanımca performansınla 16 milyona yakın insanın güvenini ve takdirini kazanmış birinin isteği, başkalarından adil olmalarını isteyen bir parti yönetimi için, dikkate alınması gereken bir husus olmalıydı. Bunlar yanlış hareketler. Ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin son dönemde izlediği politikalarda bu olayın tek yanlış olay olmadığını, birçok yanlış politikalar sonucu en başta BAŞBUĞ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ’ün kurmuş olduğu parti çizgisi ve vizyonundan bir hayli uzaklaştığını düşünenlerdenim. Elimde bir sihir olsa yurt içinde görev alan tüm CHP partilileri bir araya toplar ve kendilerine gelmeleri için, TÜRKLÜKLERİNİ tekrar hatırlamaları için, BAŞBUĞ ATATÜRK ’ün en önemli ilkesinin her sözünde vurgu yaptığı TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ olduğunu kendilerinin yüzüne söylediğimde surat ekşitmemeleri gerektiği için hepsini şöyle adamakıllı bir silkelemek isterim! Acaba kendilerine gelebilirler mi? Gelmek isterler mi? Bunlar, çok sevdiklerini söyledikleri BAŞBUĞ ATATÜRK ’ün 27 NİSAN 1925’te Çankaya’da TÜRK OCAKLARI Umumi Kongresine İştirak edenleri huzurunda kabul buyurduğunda onlara ‘Şark TÜRK Ocaklarına istinat etmemenin cezasını çekti. İstinatgahımız TÜRK Ocakları ve milliyetperverlerdir. TÜRK VE TÜRKÇÜLÜK ALEYHİNDE BULUNANLARI EZECEĞİZ’ dediğini hiç mi bilmezler? Belli ki bilmezler! Bilselerdi, bugün güzel TÜRKİYE’ mizde birçok şey çok çok farklı olabilirdi. Size bir dost tavsiyesi; Ulu Önderimizin çok değer verdiği ve aynı zamanda açık ilkelerinden biri olan TÜRK Milliyetçiliği hissiyatına ve uyguladığı TÜRKÇÜLÜK politikalarına acilen geri dönmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bölücü kürtçülük fikirleri içinde eriyip gideceğiniz kanısındayım.
***

İster hoşlanın ister hoşlanmayın, BAŞBUĞ ATATÜRK ‘ün de düşündüğü ve hissettiği gibi benimde bir gün TÜRK BİRLİĞİ’ nin kurulacağına inancım tamdır. Bana göre ilginç olan TÜRK BİRLİĞİ’nin kurulacağına olan inanç değil, TÜRK olup ta hiçbir zaman TÜRK BİRLİĞİ ‘nin kurulacağına inancı olmayanların durumudur. Aslında içimden ne denemek geliyor biliyor musunuz? Bu TÜRK BİRLİĞİ’nin kurulacağına inancı olmayanları, TÜRK BİRLİĞİ’nin kurulmasını içten içe istemeyenleri veya başka bir değişle bu duruma alerjisi olan insanları toplayıp, hepsini bir uçurum kenarında tek sıra halinde dizip bunlara ‘TURAN’A ALERJİSİ OLANLAR BİR ADIM ÖNE LÜTFEN’ diyeceksin, bakalım o zaman nasıl davranacaklar. Acaba hala ısrarla Tanrı’nın onlara bahşettiği akıllarını kullanmamaya devam ederler mi? Ne dersiniz sevgili okurlar?
Biz Türkiye içinde birleşemiyoruz ki onca TÜRK devleti nasıl birleşeceğiz diyorlar. Bu sözü, dış mihrakların etkisi altında olduğunu düşündüğüm insanlar söylese yine iyi, söyleyenler 15 TEMMUZ ruhunu birebir hissetmiş insanlar olduğu zaman insanın ben gibi hayrete düşmemesi neredeyse imkânsız hale geliyor. Arkadaşlar bakın, biz zaten biriz! Kim demiş ki ülke içinde bir ayrılık var. Hepimizin amacı daha güçlü ve muasır medeniyetler seviyesine taşınmış bir TÜRKİYE’de TÜRK vatandaşı olarak yaşamak değil mi? Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış demeyi bilmek bir eksiklik değildir! Partizanlık yapanlar kanımca karşımızdan yıkılsın. Nasıl ki biz hatalı gördüğümüz yerde yapıcı yönde çözüm önerileriyle fikrimizi söylemeyi iyi bilirsek, aynı şekilde, dış devletlerin güzel Türkiye’mizi ve canım devletimizi çeşitli politik oyunlarla güçsüz bırakmaya çalışmalarında veya TÜRK DEVLET ADAMLARINA karşı küçük düşürücü kararlar aldıklarında dimdik devletimize sahip çıkmasını da çok iyi biliriz. Biliriz ki; alçakça alınmış kararlar kişilere değil TÜRK DEVLETİNE karşıdır. Öyle kolay değil be dış mihraklar. Atalarımızın ve kardeşlerimizin kanlarıyla her karış toprağı sulanmış bu cennet yurdu TÜRK’ten başkasına yar etmeyiz. Buna hiç birşeye inanmadığınız kadar iyi ve güçlü inanabilirsiniz!
Gücümüz birliğimizdir, bizi birleştiren en önemli etken ise 7 bin yıllık şanlı bir mazi ile damarlarımızda deli gibi akan asil TÜRKLÜĞÜMÜZDÜR!

TENGRİ BİZ MENEN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir