Türk Varlığı! Güneş gibi… Ufuk gibi..

Biri diyor 4 senede terörü bitiririm, öteki cevap veriyor ‘sen 4 koyun bile güdemezsin ki, terörü nasıl bitireceksin’ ve bizde bu anlamsız diyalogları şaşkın şaşkın izliyoruz. Yalnız dikkatinizi çekerim! Burada bahsedilen taraflar kahvehanede söz dalaşına giren emekli dayılar değil. Biri ülkenin ana muhalefet partisi başkanı, biride ülkenin yöneticisi. Çok ilginç değil mi sevgili okurlar? Hani sn. Cumhurbaşkanımız diyor ya burnuma pis kokular geliyor diye. İtiraf etmek gerekirse benimde böyle manasız ve özellikle koyun-çoban ilişkisini ortaya koyan diyaloglarda burnuma her nedense hep pis pis kokular geliyor ve bu kokular midemi bulandırmaya yetiyor. Peki soruyorum sn. Kılıçdaroğlu’na ‘terörü bitirme’ iddiasıyla demek istediğiniz nedir? Yoksa yeni bir çözüm başka bir değişle çözülme yani ihanet süreci mi kastettiğiniz? Pekaka teröristi kardeşi hdp partililerine sahip çıkmanız ve milletvekillerinizin devletin teröre karşı aldığı önlemlere karşı ortaya koymaya çalıştıkları tepkileri değerlendirdiğimde, sizin ‘terörü bitireceğim’ sözünüzdeki bitirme şekillerinizden kastettiğinizin biz Ata-Türkçülerin anladığı ‘yok etme, imha etme, vatanın bölünmez bütünlüğü korunarak terörü, teröristi ve sempatizanını ortadan kaldırma’ şekillerinin olmadığı kanaatine çok rahat varabiliyorum. Rahmetli Alparslan Türkeş’in bir konuşmasında dediğini hatırlamakta fayda var:

“Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben Milliyetçi Hareket Partisi’ni kurmazdım.”

Ayrıca benim de sevdiğim ‘Yalnızım Atam’ isimli, sonrada görevinden açığa alınan bir PÖH kardeşimizin söylediği şarkıda anlattığı gibidir düşüncelerim: ’Altı ok yolunda izden ayrı düştü Atam, kalk uyan! Hepsi ermeni, hepsi kalpazan’

Birde Atatürk ’süz bir Türk milliyetçiliği anlayışı düşünülemez. Ümmetçilik ve Türk milliyetçiliği görüşleri birbirine iki zıt görüştürler ve asla bir araya gelemeyecek niteliktedirler. Ya ümmetçisindir, ki bana göre günümüzde ümmetçilikten kasıt arap manda ve himayesinde yaşamak, onlara ve onların ahlaksız kültürlerine toplumca teslim olmak, ya da Türk’sündür, Türkçü’sündür, Atatürkçü’sündür.

Diyorlar ki çok Atatürkçüsün kesin CHP’lisin, diyorum ki Atamın kurmuş olduğu o partinin bugün ki mensupları kendi kişisel çıkarları doğrultusunda hareket eden Atatürk maskeliler olduğundan ve her defasında kendilerini pekaka terör örgütünün kardeşi olarak gören hdplilere sahip çıkmalarından dolayı, HAYIR değilim. Diyorlar ki çok milliyetçisin Bozkurt işaretini de yapıyorsun kesin MHP’lisin, diyorum ki Bozkurt bir partinin değil Türklüğün Türklüğümün sembolüdür, göklerde Kartal yerde Bozkurt’um, ümmetçilikle bütünlük sağlayacağına inanıp Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almakla övünen, tek millet deyip te Türk milleti-Türk devleti demeye ağzı varamayan, ‘çözüm süreci’ olarak övünerek adlandırdıkları k*rtlerin ihanet sürecinde meydanlarda, bana göre teröristin önde gideni olan, şivan perver gibi ‘Türk devleti teröristtir’ diyen şahısların, devlet erkanının da katıldığı 16 Kasım 2013 Diyarbakır toplantısında, meydanda anırmalarını türkmen katili barzanigil ile birlikte oturup keyifle dinlerken eşi bastırılmış olarak tahmin ettiğim duygularından dolayı gözyaşlarına boğulan ve sonrasında bir konuşmasında onu dinleyen halka ‘Türkiye’ye megri, megri, megri demedik mi’ diyen insanlarla bugün, tahminen hafıza kaybına uğramak suretiyle, birlik bütünlük içerisinde hareket eden rozet milliyetçiliğine karşıyım, bu yüzden HAYIR değilim. Geriye bir AKP kalıyor ama zaten herkes AKP’nin siyasi ideolojisi ve davalarının ne olduğunu gayet iyi bildiği için kimse beni o kefedekilerle yan yana koyamıyor. İşin özü; siyasi partileri, kişisel çıkarlarını ön planda tutan insanların toplanıp birtakım beklentiler içinde oldukları kümelenmiş guruplar olarak değerlendiriyorum. Türkçülüğü Atatürkçülüğü ise; hiçbir kişisel çıkarın veya menfaatin söz konusu dahi olamayacağı, canını, malını ve her şeyini cennet vatanımız, ülkemiz uğruna hiç düşünmeden verebilecek hissiyat, duygu ve düşüncelerin varoluşumuzdaki fevkaladelik olan Türk ırkımızla bütünleşmesi olgusu olarak damarlarımda akan kanın en küçük hücresinde bile hissediyorum. Kısacası şu an ülkemizde Türklüğü, Türkçülüğü ve Atatürkçülüğü temsil edebilecek hiçbir siyasi oluşumun olmadığı görüşündeyim. Bu hep böyle devam eder mi, orasını bilemem. Her alanda olduğu gibi siyasette ve devlet yönetiminde Türkçülerin olması gerektiğine, ancak bununla birlikte yalansız, dolansız, çıkarsız hızlı bir sıçrayışla yükselip ileri gidebileceğimiz kanaatine sahibim.

Ve gel gelelim barzani mollasına dünyanın verdiği tepkilere. ‘REFERANDUM ERTELENMELİ’ diyor dünya devletleri, lafa bakın sayın seyirciler. Böyle bir referandum son Türk sağ kalıncaya kadar gerçekleşemez, bilemiyorlar. Tabii gördüler Türklerin tepkisini, herhalde dediler ‘yaa biz bunlara yıllardan belli sağ-sol dedirdik yine Türklüklerinden Atatürklerinden vazgeçiremedik, ümmetçilik-din elden gidiyor dedirttik yine Türklüklerinden Atatürklerinden vazgeçiremedik, zaman henüz erken biraz daha beklemeli.’ Ben size bir şey söyleyeyim mi Amerika-İsrail ve bunların Türkiye’de bulunan BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) eş başkanları, kulaklarınızı iyi açın. Dünyanın en güçlü Ordusu’na sahipken lav edilen Türk Ordusu’nun gücünü kaybettiğini mi sanıyorsunuz? HER TÜRK ASKER DOĞAR! Bunu en iyi siz aramızda yaşayan kendini BOP eş bakanı olarak gören ve ilan eden insanların bilmesi gerekmez miydi? Bence göreviniz başarısız. En basit örneği kendimden vereyim; normal hayatında sanatçı ruhlu, nazik, hanım efendi, duygusal, mesleği mimarlık olan bir bayanım, ben ne anlarım savaşmaktan değil mi? Ama işin aslı öyle değil! Konu vatanımın bölünmez bütünlüğüne, şanlı Türk bayrağımın göklerimizde özgürce dalgalanmasına, Türklüğüme ve bize bu vatanı emanet eden yaşadığımız 17. ve sonuncu Türk devletinin yani Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başbuğum Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’e geldiği zaman en büyük savaşçı ben oluyorum. Bir anda ağzından ateş saçan ejderhalara dönüşebiliyorum. Türk Ordusu gücünü milletten alır ve buna emin olun biz tüm Türk milleti bir anda Türk Ordusu oluveririz. Tüm değerli Türk yurtlarında bağımsızlık hayali kuran başka millet mensuplarına, o toprakları mezar etmesini çok iyi biliriz. Konu vatan, millet aşkı olduğu zaman ne ölmekten nede öldürmekten çekinmeyiz. Hepimiz savaşçıyız ve Türklük uğruna savaşmaya hazırız. TANRI TÜRKLERİ VE TÜM DEĞERLİ TÜRK YURTLARINI KORUSUN, YÜCELTSİN!

Sözüme canım Başbuğum Mustafa Kemal Atatürk’ümün ve dolayısıyla tüm değerli Ata-Türkçü’lerin düşünceleriyle son veriyorum:

‘Türk Birliği’nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapatacağım. Türk Birliğine inanıyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak, dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek.’ (Atatürk’ün Sofrası, İsmet Bozdağ, s.138)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir