TÜRKLÜK EBEDİDİR!

‘TAŞ KIRILIR, TUNÇ ERİR, AMA TÜRKLÜK EBEDİDİR!’

BAŞBUĞ MAREŞAL
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bu dünyada Türk milletinin diğer milletlere göre aziz, üstün ve eşsiz bir millet olmasının en büyük kanıtlarından biri ulu önderimiz, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir.

Ulu önderimiz, eşsiz liderimiz, son Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında şöyle anlatmıştır:

“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulus’unun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı.

Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

Şayet Türkçüleri anlamak istiyorsanız, Atamızın bu konuşmasında söylediği her sözü tane tane okuyun ve sindirerek anlayın derim. Bizim ruhumuz, şehitlerimizin gölgesinde, laikliği benimsemiş bir Cumhuriyet Yönetimi anlayışıyla besleniyor. Türklüğün alt kimlik yapılmak suretiyle aşağılandığı ve küçümsendiği bu zamanda, şahsıma ‘senin Irk’ın ne?’ diye sorulduğunda, 5000 sene öncesine gururla dönüp, ‘Ben TÜRK’ÜM, atalarım Orta Asya’nın uçsuz bucaksız Bozkırlarından yiğitçe savaşarak gelmişler.’ diyebiliyorken, Türk milleti olarak bedelini canımızla, kanımızla ödeyerek vatanımız yaptığımız bu topraklarda kendilerine sorulduğunda ‘Türk’üm’ diyemeyenlerin, demeye ağzı varamayanların bu vatanda yerleri yok diyorum. Ayrıca büyük acılar ve kayıplarla bize dedelerimizden miras kalan ülkemde, Türklüğü ve Türklük şuurunu yok etmeye çalışıp yerine kalleşlik yapanlar için kardeşlik türküleri söylemeye çalışanların da öbür dünyada bile yatacak yerlerinin olmadığını düşünüyorum.

Türk olmak zordur, tüm dünya karşınızdadır. Lakin bize en büyük zararı veren kendi içimizde ki hainlerdir. Ben, genç neslin, Türklük bilinciyle, tarihine, şehitlerine, devletine ve şanlı Türk bayrağına sahip çıkarak, ulu önderi son Başbuğu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda emin adımlarla ilerlediğini takip ediyorum ve bu durumdan umutluyum. Bu vatanda yaşayan herkes bir gün ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ demekle gurur duyacaktır ve ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diyemeyenlerde alacak bir nefes dahi bulamayacaklardır. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 95. Yılında büyük ve eşsiz lider, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve özlemle anıyorum.

Huzur içinde uyu Atam, endişelenme sakın, bize güven, gerektiğinde vatan uğruna yine canımızı vermeye her daim hazırız Atam. Kurduğun Cumhuriyetin yılmaz bekçileriyiz… Düşüncelerin bu topraklarda sonsuza dek yaşayacak, laik Türkiye Cumhuriyeti diye nitelendirip adlandırdığın 17. Türk devleti bu topraklarda sonsuza dek var olacak Atam.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir